Левски пречупи ЦСКА и взе сериозен аванс в серията - отзивите на живо от зала "Христо Ботев"

Рома се залепи за Милан, талант с красиво попадение

Отборът на Рома победи с 3:1 Сасуоло в мач от 18-ия кръг на Серия "А". "Джалоросите" зарадваха своите тифози за Коледа с резултатна победа, която доближи тима само на точка от Милан. Диего Пероти (8-дузпа), Патрик Шик (23) и Николо Дзаниоло (59) отбелязаха попаденията за победителите на "Олимпико", докато Кума ел Бабакар (90) беше точен за емиляните. Тимът от столицата се изкачи на седмо място с 27 точки, като вече изостава само на четири от четвъртото място, където е Лацио с 31 точки. "Зелено-черните" пък останаха с 25 точки на 11-то място.

Наставникът на "вълците" Еузебио Ди Франческо направи само една промяна в състава от загубата с 0:1 от Ювентус преди седмица. Давиде Сантон, който се контузи на последната тренировка, беше заменен от Диего Пероти. Именно аржентинецът, който имаше общо три срещи през тази кампания, даде аванс на домакините. Това се случи в 8-ата минута, когато реализира хладнокръвно дузпа. Нарушението на Ферари срещу Шик беше отсъдено веднага от рефера Пиеро Джакомели, който обаче трябваше да гледа ВАР, за да повърди своето решение.

Пероти без проблем вкара своя 17-и гол в Серия "А" с екипа на Рома, първи през този сезон и общо 21-и във всички турнири. В 20-ата минута Шик беше близо до това да си вкара ефектен автогол. Нападателят, който направи силен мач след множеството крикити по негов адрес, засече центриране от корнер на Мехди Бурабия, пращайки топката в горната греда на "джалоросите", след което тя тупна на голлинията и излезе.

Три минути след това чехът вкара своя втори гол за сезона и общо четвърти в калчото с фланелката на римляните. Таранът се откъсна от защитата и останал сам срещу Андреа Консили, технично преодоля вратаря и удвои. Домакините можеха да вкарат и трети гол в следващите минути, но пропуснаха.

Втората част едно от откритията на калчото през този сезон Николо Дзаниоло реализира първото си попадения в Серия "А". Пристигналият от Интер талант проби отдясно, след което с един финт постави на земятата защитник и вратаря на гостите, след което майсторски копна топката. 19-годишният футболист отпразнува буно попадението си, а малко след това напусна, тъй като се измори.

На почивката  Джъстин Клувейерт влезе, а след това Хавиер Пасторе и Един Джеко също се появиха на терена. При 3:0 домакините се забавляваха, като Юндер, Коларов, Клуйверт и Джеко пропуснаха, докато резервата на гостите Федерико Ди Франческо, който е син на треньор на "вълците", пропиля два шанса.

Все пак накрая Кума ел Бабакар оформи крайното 1:3. Така Рома в десети пореден мач допуска гол в първенството, нещо което не се бе случвало от февруари 2013 година.<

br />Сасуоло пък остана без победа в елита единствено срещу "джалоросите", където няма успех в 11 мача.