Солскяер се завърна на "Олд Трафорд" с нова победа, Юнайтед сломи съпротивата на Хъдърсфийлд

Манчестър Юнайтед победи с 3:1 Хъдърсфийлд в мач от 19-ия кръг във Висшата лига, който бе и част от празничната програма около коледните празници. Първият гол бе отбелязан от Неманя Матич в 28-ата минута, а Пол Погба вкара второ попадение в 60-ата минута след подаване на резервата Андер Ерера. Французинът добави и втори гол на сметката си в 78-ата минута след изстрел от над 30 метра.

Гостите достигнаха до почетно попадение в 88-ата минута, когато Матиас Йоргенсен бе най-съобразителен в наказателното поле след центриране от фаул на Колин Куанер.

По този начин новият временен наставник на "червените дяволи" Оле Гунар Солскяер се завърна на "Олд Трафорд" с победа и общо осем гола в първите си две срещи начело на тима. Юнайтед продължава да е шести, но вече само на пет точки от петия - Арсенал, който играе своя мач по-късно тази вечер. Хъдърсфийлд пък е на последното място в класирането с едва 10 точки в 19 мача.

В 10-ата минута първото по-опасно положение бе на сметката на Хъдърсфийлд, след като след изпълнение на тъч отдясно топката попадна в Терънс Конголо около точката за дузпа, но той я изпрати над вратата на капитана на "червените дяволи" Давид Де Хеа.

В 14-ата минута домакините отправиха първия си точен изстрел. Той бе дело на Джеси Лингард, но бе твърде слаб и не затрудни вратаря на гостите Йонас Льосл.

Манчестър Юнайтед поведе в 28-ата минуда, когато след изпълнение на корнер отдясно Виктор Линдельоф засече центрирането, вратарят на гостите спаси, но топката попадна в Матиче, който я прати в опразнената врата.

В 40-ата минута Юнайтед бе близо до второ попадение, след като отличен пробив на Рашфорд по лявото крило завърши с центриране, но Диого Далот прати топката встрани от вратата.

В 43-ата минута добра игра в защита помогна на Матич на отнеме топката в близост до наказателното поле, а топката бе пратена от Мата към Рашфорд, но ударът на младока не бе точен.

Гостите успяха да започнат добре втората част и в разстояние на няколко минути отправиха два опасни удара по посока на Де Хеа, но в крайна сметка не успяха да отбележат. В първият случай играч на домакините блокира топката с тялото си, а при вторият тя бе пратена встрани от вратата на испанеца.

В 59-ата минута удар на Лоран Депоатр след корнер бе спасен по впечатляващ начин от Де Хеа.

В ответната атака отлично подаване на Рашфорд даде възможност на Хуан Мата да нахлуе в наказателното поле почти до аут линията. Испанецът  върна топката към дузпата, където тя попадна у неговия съотборник Андер Ерера, който пък успя да я отклони към Погба, а французинът изстреля истински снаряд в долния десен ъгъл на вратаря на гостите.

В 78-ата минута Джеси Лингард подаде на Погба, а той показа отличният си мерник и прати топката в мрежата от над 30 метра. Веднага след гола една от младите надежди на "червените дяволи" Анхел Гомез замени Хуан Мата под аплодисментите на феновете.

Гостите успяха да достигнат до почетно попадение в 88-ата минута, когато Колин Куанер центрира от фаул, топката бе отклонена от друг играч на Хъдърсфийлд в наказателното поле, а Матиас Йоргенсен се оказа необезпокояван очи в очи с Де Хеа и не сбърка. Това се оказа и последният епизод с интрига в срещата. В следващият кръг Манчестър Юнайтед домакинства на Борнемут на 30 декември от 18:30, а "териерите" се изправят в пряк сблъсък на дъното в класирането срещу 19-ия Фулъм, който има точка в повече от момчетата на Дейвид Вагнер.