Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Ливърпул дръпна със седем точки пред шампиона преди дербитата с Арсенал и Ман Сити (видео)

Ливърпул вече има преднина от шест точки пред втория във временното класиране на Премиър лийг, който от тази вечер е отборът на Тотнъм. Авансът на мърсисайдци пред шампиона Манчестър Сити пък е седем точки, след като "гражданите" записаха втора поредна загуба в шампионата. За "Боксинг дей" Ливърпул подари на феновете си победа с 4:0 над Нюкасъл на "Анфийлд" - успех, постигнат с лекота, при който играчите на Юрген Клоп дори спестиха сили. Деян Ловрен (11'), Мохамед Салах (47'-дузпа), Джердан Шакири (79') и Фабиньо (85') се разписаха за победителите, които отново регистрираха чиста мрежа.

Клоп бе направил три промени. Трент Александър-Арнолд се завърна след контузия, заменяйки в стартовия състав Джеймс Милнър, който не беше в групата. Жоржиньо Вайналдум и Джердан Шакири също започнаха като титуляри, докато Наби Кейта и Фабиньо останаха на скамейката за началото.

Рафеал Бенитес, който винаги е добре приет на "Анфийлд", бе направил цели шест промени в сравнение със състава, който стартира при нулевото равенство с Фулъм. Йошинори Муто, Айзък Хайдън, Кенеди, Федерико Фернандес, Хоселу и ДеАндре Йедлин бяха титуляри.
"Свраките" не започнаха лошо и дори първи създадоха голово положение на "Анфийлд". В осмата минута Мат Ричи центрира много добре към Хоселу, който засече с глава, но стреля в земята, след което топката премина встрани. Две минути след това Шакири бе оставен сам да шутира от 12 метра, но не успя да засече добре центрирането на Мане и ударът му бе неточен.

В 11-ата минута мърсисайдци изпълниха късо корнер, след което Робъртсън центрира отляво. Ласелс изчисти лошо с глава, а Ловрен засече от воле, давайки аванс на домакините с красив гол.
Ливърпул трудно намираше път към вратата на Нюкасъл, въпреки че контролираше играта. Едва в края на първата част Шакири имаше шанс да удвои, след като изпълни добре пряк свободен удар, но Дубравка изби над гредата.
Малко след подновяването на играта Мо Салах си спечели дузпа, след като изпревари Дъмет, който го подръпна в гръб. Египтянинът използва това и падна в наказателното поле, а реферът посочи бялата точка. Салах изпълни много точно 11-метровия наказателен удар, макар че Дубравка хвана ъгъла - 2:0.
В 54-тата минута Хоселу получи втори шанс днес, но и този път ударът му с глава, макар и много по-добър от този през първата част, премина встрани от вратата на Алисон.

В 67-ата минута Дубравка спаси изстрел отблизо на Фирмино.
Продължително нападение на Ливърпул в 79-ата минута завърши с трети гол за мърсисайдци. Александър-Арнолд центрира по земя отдясно, а Шакири засече от няколко метра.

Пет минути преди края Фабиньо оформи крайния резултат с първия си гол за Ливърпул. Бразилецът засече отблизо с глава центриране от корнер на Салах. В края Стъридж пропусна да се разпише, а Алисон още веднъж показа класата си, спасявайки много опасен удар на Лонгстаф.
Ливърпул има 51 точки след 19 изиграни кръга - шест повече от Тотнъм и седем пред Манчестър Сити. Днес мърсисайдци изравниха шампионите и по голова разлика. В последния кръг за годината селекцията на Клоп приема Арсенал на "Анфийлд", а на 3 януари 2019  гостува на Манчестър Сити.