Донарума спаси ялов Милан, "росонерите" без гол от над шест часа

Отборът на Милан продължава да боксува."Росонерите" стигнаха само до 0:0 в гостуването си на предпоследния Фрозиноне, като изравниха своя негативен рекорд от 1984 година. Именно преди 34 години грандът от Милано последно не успя да се разпише в четири поредни мача от Серия "А". Тогава водени от Нилс Лидхолм миланистите остават без гол срещу Торино, Авелино, Сампдория и Верона.

Преди няколко дни играчите на Дженаро Гатузо изравниха постижението от 2001 година, когато три пъти подред не успяха да вкарат топката в мрежата на противника. Гонсало Игуаин и компания обаче отново се издъниха пред вратата на съперника, а накрая Джанлуиджи Донарума се превърна в герой, спасявайки тима си от голям резил.

Играчите на Милан нямат гол в калчото от 380 минути, което е повече от шест часа. Последното попадение беше дело на Кесие от дузпа на втори декември. Той вкара при успеха с 2:1 над Парма в 71-ата минута на "Сан Сиро", а след това срещу Торино (0:0), Болоня (0:0), Фиорентина (0:1) и Фрозиноне (0:0), тимът остана ялов в атака.

20 Фрозиноне спря Милан

Пред 16 000 тифози на стадион "Бенито Стирпе" двата тима търсеха победа в сблъсъка от 18-ия кръг. Домакините обаче останаха без успех на своя стадион през тази кампания, докато "росонерите" затвърдиха факта, че се намират в криза, след като в рамките на 20 дни отпаднаха срамно от Лига Европа, записаха едва три точки в калчото, а също така загубиха четвъртата позиция в класирането, която е основната цел на клуба през този сезон.

Дженаро Гатузо, чието бъдеще в клуба е под въпрос, отново можеше да разчита на титулярните си опорни халфове Фарнк Кесие и Тиемуе Бакайоко,

които пропуснаха загубата с 0:1

от Фиорентина заради наказание. Специалистът обаче беше загубил най-креативния си играч - Сусо, който се разболя в навечерието на мача. Матео Мусакио пък се завърна в състава след близо два месеца.

Треньорът на "росонерите" б

е направил четири промени в състава от поражението с "виолетовите"

. Иняцио Абате, Кристиан Сапата, Хосе Маури и Сусо отстъпиха местата си на Кесие, Мусакио, Бакайоко и Патрик Кутроне, а схемата бе 4-3-1-2, а не както през последните седмици 4-4-2.

Още в 3-ата минута Кутроне направи голям пропуск, като не уцели вратата от няколко метра. Саму Кайсийехо пробва удар в 6-ата минута, но право в ръцете на Спортиело. Домакините имаха две възможности в 16-ата минута. Първият път удар на

Раман Чибса

мина над гредата, а след това Бакайоко парира изстрел на "жълтите". При следващата атака Кастийехо удари лявата греда на Фрозиноне, като рикоширалата топка се отби в краката на Спортиело и спаси домакините. В 25-ата минута Кастийехо пробва нов удар, но Спортиело отново изби. Джанлуиджи Донарума пък показа добър рефлекс в 30-ата минута. Националът на Италия изби в корнер опасен шут на Паоло Джилионе.

Пет минути след това

Андреа Бегето

пропусна да накаже гостите от добра позиция. В 39-ата минута Камило Чиано изправи публиката на крака, вкарвайки топката в мрежата на Донарума след бърза контраатака. Реферът Марко Гуида първо даде гол, но след това гледа ВАР и отсъди фаул срещу Хакан Чалхоноглу, който за пореден път разочарова с представянето си.

Втората част започна с натиск за "червено-черните", които обаче можеха да допуснат гол в 59-ата минута, когато Андреа Пинемонти не успя да засече топката във вратата. Гостите владееха инициативата, но не създаваха положения, докато в 70-ата минута Донарума отново спаси своя тим. Стражът парира със сетни усилия но изстрел на Джилионе извън наказателното поле.

Гатузо реше да пусне едновременно Андреа Конти и Диего Лаксалт,  изваждайки Кастиейхо и Давиде Калабрия. Удар с глава на Романьоли в 71-ата минута беше спасен от Спортиело. Вратарят парира Кутроне, който излезе сам срещу него под ъгъл в 87-ата минута. Малко след това Кесие, а след това и Игуаин пропуснаха отлични възможности да донесат победата. Последният удар на Кесие беше в 90-ата минута, докато в петминутното продължение Донарума спаси гостите, които се бяха хвърлили в атака.

Вратарят парира удар от 11 метра на Чано, а след това и далечен изстрел на "жълтите".

Фрозиноне остана без победа на своя стадион в Серия "А" от март 2016 година, след което записа пет поражения и осем равенства. Тимът на Марко Бароне записа втора поредна точка, като накрая беше изпратен заслужено с аплодисменти. Новакът има 10 точки през тази кампания, като остана на предпоследното 19-то място.

Играчите на Гатузо пък останаха пети и вече имат 28 точки, но рискуват да изостанат в битката за четвъртото място. "Росонерите" от осем мача не са се разписвали през първото полувреме в първенство, а звездата Игуаин вече девет поредни срещи е без гол.

Освен това "червено-черните" имат едва една победа в последните осем гостувания на новак в елита на Италия. Тя беше постигната през февруари, когато тимът разби с 4:0 СПАЛ, като в останалите срещи Милан има пет равенства и две загуби, а срещу Фрозиноне едва за втори път запази вратата си суха, в тези случаи.

На 29 декември Милан приема СПАЛ в последен мач от 2018 година и последен сблъсък от първата част на сезона в калчото. Фрозиноне пък гостуват на последния Киево в директна битка за спасяване.