ЛеБрон се контузи при победа на Лейкърс над Голдън Стейт

Кайл Кузма вкара 19 точки, а Лос Анджелис Лейкърс победи със 127:101 Голдън Стейт. Така "езерняците" прекъснаха негативна серия от седем поредни загуби срещу шампионите в НБА. Ивица Зубак добави 18 точки и 11 борби, а ЛеБрон Джеймс се отчете със 17 точки и 13 борби преди да напусне полето с травма на слабините през третата четвърт. От щабът на Лекърс веднага след срещата обявиха, че Джеймс е избегнал сериозна контузия. Андре Игуодала бе най-резултатен за Голдън Стейт с 23 точки.

Джеймс Хардън записа рекордната си седма поредна среща с над 30 точки, при победата на Хюстън над Оклахома със 113:109. Звездата на Рокетс имаше решаващи попадения в решителната последна четвърт на мача. Клинт Капела се отчете с 16 точки, 23 борби, а Ерик Гордън добави 17 пункта за победителите. За Оклахома с 28 точки и 14 борби завърши Пол Джордж, а Ръсел Уестбрук добави 21 точки, 9 борби и 9 асистенции.