Тежките дни за Фенербахче продължават

Един от най-популярните турски отбори Фенербахче отново не успя да спечели и завърши 0:0 при гостуването на Анталияспор в среща от 17-ия кръг на местната Суперлига. "Фенерите" имат едва една победа в последните си 12 мача, а в последните пет са спечелили три точки от равенства. С 16 точки те остават на предпоследното 17-о място в класирането, като изостават на 1 от Акхисар, заемащ спасителното 15-о.

При визитата на Анталияспор те завършиха мача с 10 души, след като руският бранител Роман Нойщетер получи жълт картон в 45-ата минута и още един такъв в 75-ата, след което трябваше да се прибере в съблекалнята.

Въпреки това, гостите диктуваха темпото и положенията в мача, но нападателите им Андре Айю, Роберто Солдадо и Ясин Бензия, както и появилият се през втората част Ислам Слимани не можаха да преодолеят вратаря Рууд Бофен.

Анталия пък пропусна да събере 29 точки и да се присъедини към четири тима с такъв актив, които се подреждат от 2-о до 5-о място. В другата среща от снощи Акхисар Беледие и Коняспор също завършиха при 0:0, а домакините останаха точно над изпадащите. Начело е Истанбул Башакшехир с 35.