Топло посрещане за защитник на ЦСКА-София в Холандия

Бранителят на ЦСКА-София Стивън Перейра беше посрещнат топло в Холандия. Вчера той изгледа мач на доскорошния си тим МВВ Маастрихт от втора дивизия. Перейра е част от този отбор в предходните 3 сезона, преди през лятото да премине на “Армията”.

24-годишният национал на Кабо Верде записва 108 шампионатни участия, като е неизменен титуляр. В Борисовата градина обаче Перейра е резерва, като е играл 7 пъти в първенството и още 5 в Лига Европа. Той записа по 90 минути и в двата сблъсъка с ФК Копенхаген в ЛЕ.

Перейра е високо ценен от бившия си холандски клуб и привържениците и това показа отношението им към него. Феновете го посрещнаха на стадиона с овации. А на полувремето Перейра получи и подарък от МВВ – голяма своя снимка с екипа на отбора, поставена в рамка, както и букет. Бранителят обаче не донесе късмет на бившия си тим, който загуби с 1:2 от Камбуур и заема 11-о място от 20 отбора в холандската втора дивизия.

Водещ реализатор на първенството е нападателят Ларс Велдвайк, който в края на миналия сезон изгледа мач на “Армията” и преговаряше с ЦСКА-София. 27-годишният таран има 16 гола в 19 мача за Спарта (Ротердам).