Ели Василева и Скандичи с драматичен обрат в Италия (снимки)

Волейболната националка Елица Василева и нейният Савино Дел Бене (Скандичи) постигнаха 8-а победа в италианската Серия А1. Волейболистките на Скандичи направиха пълен обрат от 0:2 до крайното 3:2 (17:25, 17:25, 25:21, 25:12, 15:6) у дома срещу Ил Бизонте (Флоренция) в мач от 11-ия кръг, игран тази вечер пред около 1500 зрители.

По този начин Скандичи остава на 4-о място във временното класиране с 23 точки след 8 победи и 2 загуби, колкото имат и 2-ия Конеляно, и 3-ия Бусто Арсицио, но с по 24 точки. В следващия междинен 12-и кръг Супер Ели и компания са отново домакини, но този път на Дзанети (Бергамо). Срещата е в сряда (26 декември) от 18,00 часа българско време.

Ели Василева започна като титулярка за Скандичи, но бе сменена още в първия гейм от американката Анни Мичем, за да се завърне в игра в третата част и да остане до края. Българската посрещачка завърши с едва 7 точки (1 ас, 30% ефективност в атака и 72% позитивно посрещане) за успеха

. Над всички за домакините бе шведката Изабел Хаак с 31 точки (5 аса! и 57% ефективност в атака) за победата. За гостите от Флоренция германската националка Луиза Липман реализира 23 точки.