Везенков титуляр при разгром на Олимпиакос

Олимпиакос победи Перистери с 92:69 (16:21, 26:27, 32:10, 18:11) в среща от десетия кръг на гръцкото първенство по баскетбол за мъже.

Домакините започнаха лошо мача и във втората част отстъпваха с 19:38, след като играчите на Перистери направиха серия от 17:3. Последва серия от 23:10 за Олимпиакос и домакините намалиха пасива си на почивката - 42:48. След подновяването на играта домакините стартираха с 16:2 и направиха обрат 58:50, след което до края на мача доминираха.

Българският национал Александър Везенков започна като титуляр и завърши с 10 точки и 2 борби за 15:07 минути. Най-резултатен за Олимпиакос беше Аксел Тупан със 17 точки, Василис Спанулис добави 14 точки и 7 асистенции. За Перистери се отличи Бен Бентил с 18 точки и 10 борби. След деветия си успех за сезона Олимпиакос води в класирането с 19 точки актив.