"Вълците" ще зимуват на един скок от Шампионската лига

Загубилият блясъка си през последните сезони Волфсбург завърши силната си есен с драматична победа с 3:2 при визитата на Аугсбург и ще посрещне новата година на пета позиция - само на 3 точки от зона “Шампионска лига”. За “вълците” това е пети успех в последните шест кръга и те могат само да съжаляват, че предстои пауза по германските терени.

Гостите направиха силно първо полувреме, в края на което водеха с 2:0 след голове на капитана си Жошуа Гилавоги (33’) и Уилям (41’).

На почивката наставникът на Аугсбург Мануел Баум направи двойна смяна и това веднага даде резултат. Четири минути след подновяването на играта Рани Кедира намали на 1:2, а след още десет резервата Серхио Кордова заби кълбото с глава за 2:2.

Феновете на баварците очакваха дори краен успех и подканиха футболистите да се хвърлят напред. Така минута преди края те бяха наказани от отлична контраатака, тръгнала от далечен пас на вратаря Коен Кастеелс, продължила през Ренато Щефен, който изведе Яник Герхарт за победния гол за 3:2.

Този развой само олицетворява формата на Аугсбург. Отборът не е побеждавал от осем кръга и само на точка от опасната зона.