Греда, греда, греда и още една греда вбесиха Хофенхайм

Хофенхайм не избяга от изключителния си малшанс и в последния си двубой за годината. В заключителната среща от 17-ия кръг бившият участник в Шампионската лига направи 1:1 с Майнц 05, с което беше сложен край на футболната есен в Германия.
Домакините удариха цели четири греди, което е главната причина да не спечелят. Те са лидери по този показател на полусезона и не е случайно, че са извън зона “Европа”. За отбора от Зинсхайм това беше шесто поредни реми в шампионата - нов клубен рекорд.

Началото на двубоя беше вихрено и отборите набързо си размениха по един гол чрез Керем Демирбай (11’) за Хофе и Жан-Филип Матета (16’) за Майнц. До почивката и двата тима създадоха още много възможности и беше чудо, че ново попадение така и не падаше.

През второто полувреме играта продължи да бъде динамична и до последните секунди някой можеше да спечели.

“05” остават без победа в четири поредни кръга и ще посрещнат паузата на 12-а позиция.