Севиля измъкна точка в мъглата в мач със странен червен картон (видео)

Отборите на Леганес и Севиля направиха 1:1 в двубой от 17-ия кръг на Ла Лига, игран при голяма мъгла след почивката. Микел Весга отбеляза в петата минута, а Висам Бен Йедер изравни след 90-ата. Любопитното е, че никой не видя червения картон на Франко Васкес. Халфът на “бяло-червените” беше изгонен в тунела след първото полувреме, най-вероятно заради гневен протест. Севилците на Пабло Мачин завършват годината на трето място, на пет точки от лидера Барселона.
Срещата започна с ранен гол на “лос пепинерос”. В петата минута Алан Ниом центрира отдясно и Микел Весга реализира с глава, насочвайки от 10 метра в далечния ъгъл на вратаря - 1:0. В 11-ата кастилският тим беше близо до второ попадение. Лега изгради бързо нападение, Гуидо Карийо изпревари Даниел Карисо, но стреля над гредата. В 33-ата гостите от “Рамон Санчес Писхуан” пропиляха страхотна възможност. Сержи Гомес получи непокрит в наказателното поле и стреля отблизо, но вратарят Иван Куеяр беше избрал добра позиция и отрази. Полувремето завърши с много нерви. Играчите на Пабло Мачин протестираха, а се оказа, че в тунела съдията Ернандес Ернандес е показал директен червен картон на Франко Васкес.
През второто полувреме андалуският състав трудно организираше нападения, затруднен и от числовия превес на домакините. В 68-ата Андре Силва и Сиовас се сбутаха и нападателят на севилци получи жълт картон, въпреки че защитникът нанесе удар с ръка в тила на португалеца. В 80-ата Ибрахим Амаду нацели страничната греда след удар с глава от 12 метра след центриране на Роке Меса. В 89-ата Юсеф Ел Несири тресна напречната греда след шут от осем метра. Вратарят сякаш леко чукна топката и предотврати гола.В 91-ата севилци достигнаха до изравняване. Роке Меса центрира, Висам Бен Йедер сякаш беше загубен в мъглата и се изстреля между защитник и вратаря, за да реализира с глава - 1:1.
Леганес записа седми пореден мач в Ла Лига без загуба и вече е на четири точки пред зоната на изпадащите. Севиля пък вече отстъпва с две точки от Атлетико Мадрид.