Антирекорд! Нападател докосна топката 3 пъти за 45 минути

Нападателят на Олимпик Марсилия Костас Митроглу успя да запише името си в историята с изявите си (или по-скоро липсата на такива) при равенството 1:1 на тима си като гост на Анже в среща от Лига 1 вчера. 30-годишният грък е имал едва 3 докосвания до топката за всичките 45 минути, които изкара на терена. Митроглу бе в стартовия състав, но на почивката бе сменен от Лукас Окампос. Едно от тези докосвания е било при започването на мача в централния кръг, а от Opta отчитат, че откакто започват да събират статистическа информация през сезон 2006/2007, няма друг футболист с толкова слабо представяне за поне 45 минути игра.

Костас Митроглу има 3 гола в 18 срещи от началото на сезона във всички турнири.