Голова фиеста на Тотнъм на "Гудисън Парк" (видео)

Тотнъм се развихри на "Гудисън Парк" в последния мач от 18-ия кръг на Висшата лига. Лондончани спечелиха с 6:2 при гостуването си на Евертън и записаха четвърта поредна победа в първенството. Тимът на Почетино заема трето място, като изостава с шест точки от лидера Ливърпул и на е само на две зад Манчестър Сити.

Евертън поведе в резултата с гол на Уолкот в 21-ата минута, но получи три попадения до почивката. Сон, Али и Кейн се разписаха през първото полувреме. Ериксен направи 1:4 в началото на втората част преди Сигурдсон да намали. Нови голове на Сон и Кейн оформиха крайното 2:6.

Двубоят се превърна в битка с атаки към двете врати от самото начало. "Шпорите", които нямат равенство след 17 мача от началото на първенството, можеше да допуснат гол в десетата минута. Тогава Ричарлисон стреля неточно с глава след центриране на Уолкот. Гостите отговориха с поредица от опасни атаки. При най-добрата ситуация Трипиър изведе Кейн, но нападателят опита с техничен удар да изненада Пикфорд и топката мина над вратата. След това вратарят на Евертън се справи отлично с удар на Трипиър.

Отборът на Почетино се справи с началния ентусиазъм на "карамелите" и започна да контролира събитията на терена. Точно тогава обаче домакините откриха резултата. Калвърт-Люин бе получи добро подаване от Сигурдсон, навлезе в наказателното поле и великолепно намери Уолкот, който прати топката в мрежата.

Страхотен удар от далечна дистанция на Хари Кейн малко след гола мина малко над горната греда. Секунди по-късно Калвърт-Люин прати топката в мрежата зад Лорис за втори път след удар с глава. Попадението обаче бе отменено за нарушение на нападателя срещу Санчес.

Изравнителният гол не закъсня, като дойде след подарък от страна на играчите на Евертън. Неразбирателство между Пикфорд и Зума стана причина топката да се озове в Сон пред опразнената врата. Кореецът трябваше да стреля от сравнително малък ъгъл, но ударът му бе точен. Тотнъм продължи да напада и Кейн стреля от добра позиция, но покрай вратата. “Шпорите” стигнаха до пълен обрат в 35-ата минута, когато Деле Али се разписа. Пикфорд отрази удар на Сон, но нямаше шанс при добавката на английския национал.

Демонстрацията на сила в атака от страна на лондончани не приключи с това, а гостите стигнаха до още един гол преди почивката. Трипиър стреля от фаул, топката се удари в гредата и отиде в краката на Хари Кейн. Голмайсторът нямаше проблем да я прати в мрежата за десетия си гол в първенството от началото на сезона.

Второто полувреме започна вихрено с два бързи гола и в двете врати. Кристиан Ериксен направи резултата 1:4, след като с красив удар насочи топката към вратата, след като тя бе изчистена на крака му от защитата на домакините. Сигурдсон бързо върна едно попадение, но голът срещу бившия му клуб не даваше големи надежди на "карамелите".

Головата фиеста продължи и след половин час игра Сон Хюн-Мин отбеляза пети гол за Тотнъм. Той бе изведен от Ламела, но изглеждаше в положение на засада, което страничният съдия не отчете. Доминацията на "шпорите" не приключи до тук. В 74-ата минута Бен Дейвис изведе Сон, който намери Кейн и той отбеляза втория си гол в мача.

ЕВЕРТЪН - ТОТНЪМ 2:6
1:0 - Уолкот (21)
1:1 - Сон (27)
1:2 - Деле Али (35)
1:3 - Кейн (42)
1:4 - Ериксен (48)
2:4 - Сигурдсон (51)
2:5 - Сон (61)