›› Анкета

Кой ще бъде новият шампион на Англия?

›› Булевард

Вижте сензацията Циципас като 13-годишно момче

20-годишният Стефанос Циципас вдигна шум с представянето си в Мелбърн тази година. Гръцкият талант отстрани на 1/8-финалите идола си Роджър Федерер, а на полуфиналите ще се изправи срещу друго голямо име - Рафаел Надал. ...

Голова фиеста на Тотнъм на "Гудисън Парк" (видео)

23 декември 2018 | 19:52 - Обновена
Тотнъм се развихри на "Гудисън Парк" в последния мач от 18-ия кръг на Висшата лига. Лондончани спечелиха с 6:2 при гостуването си на Евертън и записаха четвърта поредна победа в първенството. Тимът на Почетино заема трето място, като изостава с шест точки от лидера Ливърпул и на е само на две зад Манчестър Сити.

Евертън поведе в резултата с гол на Уолкот в 21-ата минута, но получи три попадения до почивката. Сон, Али и Кейн се разписаха през първото полувреме. Ериксен направи 1:4 в началото на втората част преди Сигурдсон да намали. Нови голове на Сон и Кейн оформиха крайното 2:6.

Двубоят се превърна в битка с атаки към двете врати от самото начало. "Шпорите", които нямат равенство след 17 мача от началото на първенството, можеше да допуснат гол в десетата минута. Тогава Ричарлисон стреля неточно с глава след центриране на Уолкот. Гостите отговориха с поредица от опасни атаки. При най-добрата ситуация Трипиър изведе Кейн, но нападателят опита с техничен удар да изненада Пикфорд и топката мина над вратата. След това вратарят на Евертън се справи отлично с удар на Трипиър.

Отборът на Почетино се справи с началния ентусиазъм на "карамелите" и започна да контролира събитията на терена. Точно тогава обаче домакините откриха резултата. Калвърт-Люин бе получи добро подаване от Сигурдсон, навлезе в наказателното поле и великолепно намери Уолкот, който прати топката в мрежата.

Страхотен удар от далечна дистанция на Хари Кейн малко след гола мина малко над горната греда. Секунди по-късно Калвърт-Люин прати топката в мрежата зад Лорис за втори път след удар с глава. Попадението обаче бе отменено за нарушение на нападателя срещу Санчес.

Изравнителният гол не закъсня, като дойде след подарък от страна на играчите на Евертън. Неразбирателство между Пикфорд и Зума стана причина топката да се озове в Сон пред опразнената врата. Кореецът трябваше да стреля от сравнително малък ъгъл, но ударът му бе точен. Тотнъм продължи да напада и Кейн стреля от добра позиция, но покрай вратата. “Шпорите” стигнаха до пълен обрат в 35-ата минута, когато Деле Али се разписа. Пикфорд отрази удар на Сон, но нямаше шанс при добавката на английския национал.

Демонстрацията на сила в атака от страна на лондончани не приключи с това, а гостите стигнаха до още един гол преди почивката. Трипиър стреля от фаул, топката се удари в гредата и отиде в краката на Хари Кейн. Голмайсторът нямаше проблем да я прати в мрежата за десетия си гол в първенството от началото на сезона.

Второто полувреме започна вихрено с два бързи гола и в двете врати. Кристиан Ериксен направи резултата 1:4, след като с красив удар насочи топката към вратата, след като тя бе изчистена на крака му от защитата на домакините. Сигурдсон бързо върна едно попадение, но голът срещу бившия му клуб не даваше големи надежди на "карамелите".

Головата фиеста продължи и след половин час игра Сон Хюн-Мин отбеляза пети гол за Тотнъм. Той бе изведен от Ламела, но изглеждаше в положение на засада, което страничният съдия не отчете. Доминацията на "шпорите" не приключи до тук. В 74-ата минута Бен Дейвис изведе Сон, който намери Кейн и той отбеляза втория си гол в мача.

Дженк Тосунвлиза Дженк Тосун  Лукас Моура  Лукас Моуравлиза
79' Хеунг-Мин Сон  Хеунг-Мин Сонизлиза
Oliver Skipp  Oliver Skippвлиза
Ричарлисонизлиза Ричарлисон  75'
Бернардвлиза Бернард
74' Хари Кейн  Хари Кейнгол
71' Кристиан Ериксен  Кристиан Ериксенжълт картон
61' Хеунг-Мин Сон  Хеунг-Мин Сонгол
Андре Гомешизлиза Андре Гомеш  53'
Морган Шнайдерлинвлиза Морган Шнайдерлин
Гилфи Сигурдсонгол Гилфи Сигурдсон  51'
48' Кристиан Ериксен  Кристиан Ериксенгол
46' Деле Али  Деле Алиизлиза
Ерик Ламела  Ерик Ламелавлиза
42' Хари Кейн  Хари Кейнгол
35' Деле Али  Деле Алигол
32' Кийрън Трипиер  Кийрън Трипиержълт картон
27' Хеунг-Мин Сон  Хеунг-Мин Сонгол

26 декември 2018 | 15:22

Нервно му е на гейгънърчето, затова е получил раздвоение на личността и пише от няколко ника, а вече се влошава и си отговаря сам. Споко негърче, пак ще сте зад Тотнъм. Рейтинг: 0 0

haha
(Гост)
29
отговор
27 декември 2018 | 17:51

колко болни фенчета на Арсенал ги боли, че вече дори не са втора цигулка в пробития Лондон. Добре, че са парите и съдиите, че иначе от 7-8 години нямаше да видите класиране в 4ката, нещастници. След като се махна сърчето, вие станахте най-подпирания отбор в лигата, независимо дали играете на Емирейтс или като гости. Маса пари хвърлихте и пак всяка година сте една мини трагедия като игра. Иначе все говорите кооолко красиво играели Арсенал... Дръжки! Нищо повече от подлоги на Юнайтед не сте и винаги ще си останете такива Рейтинг: 2 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

LIVERPOOL FEN
(Гост)
28
отговор
24 декември 2018 | 14:05

Аз винаги съм казвал , че до този момент от началото на ВЛ на Англия най-силния футбол и най -приятен за гледане играят Ливърпул и Тотнъм . Да ти е кеф да ги гледаш . Рейтинг: 9 0

yids army
(Гост)
27
отговор
24 декември 2018 | 13:06

Съгласен съм с болния тотнъмец.Класата на градския ни противник Арсенал е неоспорима и по висока от нашата.Освен това в момента сме най подпирания отбор в Англия.Хубаво е истината да се казва на глас,за да вървим нагоре. Рейтинг: 4 10

mmm
(Гост)
24 декември 2018 | 13:37

Коментара ти е смешен,освен ако не го подкрепиш с аргументи. Рейтинг: 4 1

do mmm
(Гост)

Това са отчаяни опити на фен на Арсенал да плюе по Спърс. Толкова е плосък че чак е смежен и жалък. Неоспоимата класа на Арсенал... хахахахахахахахахах по това се издават Рейтинг: 6 0

24 декември 2018 | 09:30

Фен съм на Тотнъм от над 30 години,но вчера ме беше срам от тези безобразни съдийски аванти за нашия отбор!Ако не бяха отменили чистия гол на Калвърт-Люин при 1-0,карамелите ни качваха на разлика.След това гол на Сон от чиста засада,която само страничния не видя.СРАМ!Като добавим и левашката грешка на Евертън при изравнителния ни гол,картинката става ясна.Няма как да ме радва победа благодарение на съдийски подаръци и левашки грешки в защита.Истинската класа ни се видя в мача с Арсенал,където просто бяхме пометени от тях.Да са живи и здрави съдиите и ФА,че непрекъснато ни бутат,иначе отдавна да сме изпаднали от топ 4.И се самозаблуждаваме,че сме голям отбор и фактор в Англия,а всъщност още нямаме никаква купа.Арсенал например в най-голямата си криза при Венгер взе 3 ФА Кап и 3 Камюнити за 4 години.6 трофея!Не ми се мисли като се оправят какво ще става!За Челси дори не ми се говори.Да не се залъгваме,че сме нещо.Просто все още сме си клоуни! Рейтинг: 8 19

..
(Гост)
27 декември 2018 | 18:53

Миришеш на ан*л брато, знаем че си фенче на арсенал. Можеш спокойно да ми ядеш к*ра,нали само за това ставате. Рейтинг: 10 2

Чук
(Гост)
24 декември 2018 | 10:07

Човека просто е реалист и казва истината,брато.Какво е виновен че артилеристите ви еббат къде ви хванат?И освен това имат 11 титли повече от вас.От фен на чуковете. Рейтинг: 4 7

mmm
(Гост)
24 декември 2018 | 10:37

Истинската класа на Тотнъм си пролича ,когато ги бихме на техния стадион миналата седмица.Загубата по рано от тях дойде след двата тежки мача срещу Интер и Челси. Трябва да отбележим,че отбора страда от контузии,има къса скамейка и е без входящ трансфер този сезон.Срещите с Арсенал последните 10 години са 50/50 като Тотнъм има победа с 5-1,така че не знам кой кого е.е.Относно мача Евертън бяха мачкани от началото на мача и поведоха напук на футболната логика.А ти ако си фен на Тотнъм или който и да е отбор,няма да те е яд,че са вкарали гол след грешка на противника. Рейтинг: 8 1

aa
(Гост)
24 декември 2018 | 10:59

до БОЛНИЯ ТОТНЪМЕЦ- Приятелю^, единственото вярно в твоя ник е че си болен.И дали ще се лекуваш и кой ще се заеме с тая задача си е твоя работа. Тази словесна диария ако не знаеш тая дума провери в речника която си написал може да роди силно възпален мозък. Тотнъм вчера даде итински празник дори на неутралните фенове. Това което играха бе удоволствие за гледане . Глупостите които си написал ще ги коментирам 1 по 1. Голът за който ти говориш бе правилно отменен защото играча на Евртън бутна Санчс и така защитника няма0е шанс да играе топката . Тук няма телевизинен коментар който да е на друго мнение. Независимо дали е леко или не - с ръце когато си създаваш преимство и не си вратар е фаул. 2.Дали има засада на Сон или не - след 15 повторения не се видя. бяха на една линия и АКО има такава тя е сантиметри, нещо което с просто око при тая скорост няма как да се види. А в такива случаи се решава за нападателя. 3. Тотнъм създаваше в този мач голови ситуации с такава лекота сякаш бяха Барселона. Огромна разлика в класите. .4 Загубата от Арсенал дойде през 2 то полувреме след като водеха с 2.1 и това беше 3 тежък мач в рамките на 6 дни 8 Челси, Интер , Арсенал . няколко дни по-късно се видя игровата не говоря само за резултата! разлика в момента между Арсенал и Тотнъм. Но това е нормално след като този отбор на Тотнъм е граден 3-4 години а Емери сега започва.Нека Арсенал , които явно много са ти на сърцето , няма лошо след като си им фен, си имат своите успехи но се излекувай от необективността си и ела пак да коментираш и вече с истинската си фенска принадлежност. няма да те биеме , спокойно, днес е празник:- Рейтинг: 9 2

obektiven
(Гост)
24 декември 2018 | 11:27

Дори Боби Борисов призна че гола на Евертън е редовен,а в студиото оня смръдльо,който не спря да клепе глупости,и той се съгласи с Боби.Засадата беше очевидна.Свали тотмънските очила.Евала на вашия фен че е написал очевидната истина.Но истината боли... Рейтинг: 5 6

mmm
(Гост)
24 декември 2018 | 12:06

До обективен-Боби Борисов е фен на Арсенал и е пристрастен в коментарите си към Тотнъм.Изказва се коректно по принцип ,но пристрастията му проличават.Мача беше динамичен с тотално надмощие на Тотнъм.Засадата беше по-тънка от тази на Арсенал срещу Бърнли.Диемаджийте ги е яд ,че отбор без нови играчи ги унижи на техния стадион. Рейтинг: 6 3

do obektiwen
(Гост)
24 декември 2018 | 12:42

Абе пич, ти знаеш ли какво означава обективност... Май не знаеш, защото след този мач в който Тотнъм унищожи по принцип 7 мия най-силен отбор в лигата на негов терен да седнеш да ми пищещ´глупости, значи си много гола вода. И от 9 кладенеца вода да донесеш не можеш да кажеш на черното-бяло и обратно. Тотнъм играха с настроение, удоволствие е да ги гледаш. И аз съм фен на Ливърпул и не мразя Евертън ! Ние ги бихме с измислен гол в 95 мин а Тотнъм ги размаза. Па ти си гледай тънките засади. Тотнъм можеше вчера да бие с двуцифрен резултат Рейтинг: 6 2

EVERN FAN PK
(Гост)
24 декември 2018 | 14:43

Апсолютно се съгласявам с твоето мнение..Евертън имаме не лоши футболисти..Но,ние традиционно вече ,назначаваме анонимни треньори ,който се учат на Британски футбол, тепърва..Изключвам Алърдайс само..Пълна посредственост и лошите резултати са налице..А и загубата от Ливърпул по-този нелеп начин ни се отразява все още..COYB Рейтинг: 4 0

24 декември 2018 | 00:37

Нямам думи ! Неудържими Спърс !!!! Дори и ако тръгнат назад в резултата от отбора лъха такава увереност и настроение, такова желание да покажат че са по-добри че в момента няма отбор който да играе по-добре. Не знам колко дълго ще съумеят да задържат това състояние, единственото което миже да им изиграе лоша услуга е ако подходят лекомислено към някой мач. На иначе трдния Гудисън парк това днес беше демонстрация на можене , на надмощие. Силно съм впечатлен ! Честито на всички шпори!!! Рейтинг: 30 2

чък
(Гост)
24 декември 2018 | 03:36

Мин Сон е във върхова форма.Защитата на Евертън е ужасна. Рейтинг: 4 0

24 декември 2018 | 05:45

И така, след този великолепно и надъхано и с висок морал и характер изигран мач от страна на гостуващите ЛАНДЪНски пиленца можем споко да заявим на всеослушание, че може би тази година ако – НЕ, то догодина, при положение, че ЕВРО-грандовете не отмъкнат /срещу некоя 120-150 милки!!/ некоя от страхотно повизаващите се ТОТНЪМски „гранати“ или пък самият им водещ домашен архентински хироу ПОЧЕТИНО /предвид хищните РЕАЛни апетити на Шпанските КРАЛЕ!/, тогава този блестящо красиво и безапелационно доминиращ молто-симпатико ТИМ /тук тоже попадат новите ЕВРО-сензации АЯКС, ЛИОН, ДОРТМУНД и ГЛАДБАХ!/, тогава неминуемо ставаме ярки свидетели на една силно оспорвана и задъхана ЯКА борба за титлата в първенството на АЛБИОНА м/у тримата водещи състава там – ШИТИ-то, Ливъра и ЛАНДЪНския лидер №1… И което накратко ще рече, че в предстоящия сизън 19/20 екшънът ще бъде гарантиран на макс като несъмнено сите погледи на феновете ще бъдат насочени и фокусирани към случващото се на Бритиш-айлънда актуално футболно чудо след политически и тематично разисквания Брекзит като настоящо световно явление, я-я-я!!! И току-виж, че именно дивите пиленца след прословутата Венгерска епоха при Арсеналците в началото на века успеят основателно да прекъснат дългогодишната доминация на местните Грандове в лицето на споменатите по горе отбори плюс съседите от 4елсито, нищо чудно и туй да стане исторически ФАКт. . . след Лестърската емблематична титла!!! И след тази кратка ретроспекция - ЧЕСТИТ да бъде на техните поддръжници тази великолепно изигран пърформънс и едни хубави заслужени и емоционално наситени КОЛЕДНИ и НГ-Празници специално на БИГ-техен ФЕН – Mr. PR!!! И както е всеизвестно, в случая плежърът е ТОТАЛНО майн!!! Както се казва, бъдещето принадлежи именно на победителите, както навремето пееше мултимилионният експортно ориентиран Шведиш-квартет AdbA… Рейтинг: 6 0

24 декември 2018 | 10:20

…И за десерт, забравих от много бързане да добавя накрая най-Важното: Очекиваният с огромно нетърпения ЯК елиминационен сблъсък за ШЛ-квалификациите на световно ниво /за мен поне/ м/у ХОТспърс на ПОЧЕТИНО с iii-Бритиш мускетари – Кейн+Ериксен+Алли и другата ДОРТМУНДская БОРУССИЯ на ЛюФАВРЕ-то с втората iii-ка Джърмански мускетари – Пако+Марко+Сан4о се очертава да бъде черешката на тортата, връо на сладоледо и точно там, на този мач Крассотата на футбола ще да бъде вдигната на пиедестал от тези два ултра-симпатико настоящи тимове. Хич не е препоръчително за хора със прекалено слаби неври и сърдца, но уви, един от тях обаче ще требе да отстъпи, който номер „услужливо“ ни бе сервиран от сервилните спрямо „великите“ т.нар. ЕВРО-грандове УЕФски и ФИФски келнери или т.нар. господа – слуги на подлите им номерца . . . Рейтинг: 3 0

76
(Гост)
22
отговор
23 декември 2018 | 23:28

Дали искате или не Тотнъм са фактор!! Всичко това няма как да не радва феновете на този отбор-били те по-стари като мен или по-ново поколение!Поздрави ма всучки Шпори! Рейтинг: 43 2

River Mersey
(Гост)
21
отговор
23 декември 2018 | 23:25

Джони написал си истинки коментар. Ливърпул е най - великия футболен клуб. Рейтинг: 11 16

отговор

Триумф на атакуващия футбол! Шпорите показаха как трябва да се играе. Казано е: "Атаката е най-добрата отбрана". Това е футболът, който радва очите и пълни стадионите. Дано да продължават все така и занапред. И трофеите ще започнат да идват. Рейтинг: 36 2

Aaaaa
(Гост)
18
отговор
23 декември 2018 | 22:40

Значи,започва да се наблюдава някаква криза в защитата на английските тимове. Вчера Сити загуби точно от грешки в защитата ако не броим гола на таузенд.Евертън винаги са имали стабилна защита,какво става последните два сезона.В момента,шега-майтап,Ливърпул и Тотнъм имат най-стабилните защити.А до преди,няма и 2 години,на двата отбора защитата беше като спукана тръба.Само YNWA. Рейтинг: 17 3

24 декември 2018 | 01:10

Мойто , момче не знам кое първенство е измислено ? Английското най - атрактивното и гледано в цял свят или корумпираното Италянско първенство ? Петно , което Юментус лепна на целият Италиански футбол . Резултатите на Ювентус се знаят придварително благодарение на услужливите съдий и Торино го разбраха! Рейтинг: 17 3

Gerrard
(Гост)
24 декември 2018 | 04:18

Калчополи беше факт в Италия където доказаха Ювентус колко са мамили и ги пратиха в с група, а на Милан и Лацио отнеха точки. Така, че не говори кое първенство е наредено при условие, че Юве пак ги подпират. Рейтинг: 8 1

Джони
(Гост)
16
отговор
23 декември 2018 | 22:27

В град Ливърпул най-великия отбор не е Евъртън,а Ливърпул.Същото важи и за цяла Англия,Ливърпул е най-великия отбор в Англия.Само Ливърпул Рейтинг: 18 30

Чудотворецът Вагнер е съвременната версия на ... 15 януари 2019
Така значи – след два фокуса дойде време и за номера с изпаряването, но… без финале гранде. В понеделник вечерта, доста преди края на сезона, от Хъдърсфийлд Таун официално обявиха, че Дейвид Вагнер напуска ...
Интервюто с Невеш: Уулвс осъществиха мечтата ми ... 08 януари 2019
Има един флаг на „Молиню”, на който е изписано: „Силата на вълка е в глутницата”. И все пак всяка глутница се нуждае от водач, а всяка революция – тази тук е португалска – се нуждае ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

Този уебсайт е собственост на Sportal Media Group

Sportal.bg is part of the Sportal Media Group network
ЕВРО2016 | Мобилни телефони | Бизнес новини | Лайфстайл | Woman.bg | Men Only | Новини | Shopping.bg Мобилен Портал

Вашите лични данни

Ние събираме и обработваме Вашите лични данни.

За осигуряване на правата ви по GDPR, молим за Вашето съгласие.

Ще използваме данните за осигуряване на по-доброто Ви преживяване на нашите сайтове.

Ако натиснете бутона Приемам всички, ще дадете съгласието си на нас и на всички трети страни, описани детайлно в Политиката за поверителност и Политиката за бисквитките.

Защо е необходимо моето съгласие?

НАСТРОЙКИ ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ

• Нормално функциониране на сайтовете
    Не е зададено

Тези данни са стриктно необходими за нормалната работа на сайтовете и мобилните ни апликации. Чрез тях можем да удостоверим самоличността Ви като логнат потребители, да Ви покажем по-добре съдържанието, да заредим сайта по-бързо, да защитаваме сайтовете и Вас от посегателства.

Такива данни например са данните от сесията Ви – информация дали сте логнат, кеширано съдържание и други.

Тук попадат и данните, свързани с идентифицирането Ви във връзка с регистрация за използване на наша услуга.