Късна драма във Валенсия с победен гол в 93-ата минута (видео)

Отборът на Валенсия надви с 2:1 последния Уеска във вълнуващ обеден мач от 17-ия кръг на испанското първенство. Дани Парехо даде аванс на “прилепите” в 25-ата минута, а Кучо Ернандес изравни от дузпа в 72-ата. В 93-ата Кристиано Пичини донесе успеха за тима на Марселино.
“Лос че” създадоха немалко голови положение през първото полувреме. В 11-ата минута Кристиано Пичини центрира, а Чаби Ечейта беше на косъм да си отбележи автогол. В 25-ата домакините стигнаха до попадение. Родриго подаде към Денис Черишев, който асистира на Дани Парехо. Халфът на валенсианци не уцели добре топката, но успя да я вкара в мрежата - 1:0. В 28-ата гостите от “Ел Алкорас” изпуснаха чудесна възможност, след като Гонсало Мелеро стреля в тялото на стража Нето. В 41-ата вратарят на арагонците Роберто Сантимария парира след удар на Санти Мина. Полувремето завърши с греда за “прилепите” при опит за атрактивен гол

.

След почивката мачът стана още по-раздвижен. В 53-ата Кучо Ернандес стреля опасно с глава. В 60-ата Сантамария плонжира и спаси след удар на Карлос Солер. В 71-ата Солер направи детинска дузпа. Испанският халф задържа с ръце Кучо Ернандес и реферът Хил Мансано не се поколеба и назначи дузпа. Кучо Ернандес реализира от бялата точка - 1:1.
В 85-ата гостите поискаха дузпа. Парехо се опита да задържи Самуеле Лонго, откъсващ се сам срещу вратаря. Нападателят се отскубна, след което падна след контакт със Солер. Съдията се ослуша за консултация с ВАР, но не последва разглеждане на ситуацията. В 93-ата момчетата на Марселино стигнаха до победен гол. Кристиано Пичини шутира от 16 метра, матирайки вратаря Сантамария за крайното 2:1.