Лион изпусна победата в Монпелие

Отборите на Монпелие и Лион завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от 19-ия кръг на Лига 1. Набил Фекир откри в 67-ата минута, но Рубен Агилар изравни десетина минути преди края на срещата. С пропуснатата победа “хлапетата” не се възползваха от грешната стъпка на Лил, който загуби с 1:2 като домакин на Тулуза, но въпреки това запазва втората си позиция в подреждането. “Кучетата” са с 34, докато Лион е с две по-малко. Монпелие от своя страна е четвърти с 30.

Сент Етиен също събра 30 точки, след като разби с 3:0 Дижон. Кевин Моне-Паке, Уахби Хазри и Роберт Берич бяха точни за “зелените”. Тимът от Източна Франция от своя страна е 18-и с 16 точки.

Страсбург продължава с доброто си представяне и победи с 2:0 Ница. Адриен Томасон и Ламин Коне бяха точни. Елзасците са седми с 26 точки, “орлетата” са със същия актив, но на десето място.

Олимпик Марсилия не успя да вземе три точки при визитата на Анже и срещата завърши наравно 1:1. Стефан Баокен откри за домакините, но Буна Сар изравни в края на мача за ОМ. Марсилци са на шесто място с 27 точки, докато Анже е с 19 на 15-а позиция. Рен разби с 4:0 Ним, докато Реймс и Каен завършиха наравно 2:2.