Атлетик Билбао изпусна победата в края (видео)

Атлетик Билбао направи поредна издънка от началото на сезона в Примера дивисион. Баските изпуснаха победата в домакинството си на Валядолид, като срещата на “Сан Мамес” приключи при резултат 1:1, а гостите се добраха до точката с гол в самия край на мача. За домакините пък това бе 10-о равенство от началото на кампанията.

Атлетик получи дузпа в 45-ата минута за игра с ръка на защитник в наказателното поле. По-интересното бе, че Ариц Адурис изпълни наказателния удар по уникален начин без никаква засилка.

Във 2-ата минута на добавеното време обаче радостта на домакините бе помрачена. Защитниците на Атлетик действаха хаотично в собственото си наказателно поле, където се стигна до разбъркване и Оскар Плано бе най-съобразителен да снитге до топката и отблизо със силен удар да я прати във вратата.

След това равенство Атлетик остава на ръба на опасната зона на 17-ата позиция с 16 точки. Валядолид пък се намира на 11-ото място с 21 точки.