Пирин спря шампионите от Нефтохимик

Волейболистите на Пирин (Разлог) записаха 4-а победа в Суперлигата на България, след като надиграха у дома шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 (19:25, 26:24, 25:20, 25:20) в последен мач от последния 11-и кръг на първия полусезон в първенството, игран тази вечер в зала "Септември".

Така серията от три поредни победи на бургаския тим бе прекъсната. Пирин е на 8-о място в класирането с 4 победи, 7 загуби и 15 точки. Нефтохимик пък е 4-и със 7 победи, 4 загуби и 21 точки.

Домакините от Пирин взеха инициативата от началото на срещата, след което шампионите дръпнаха, взеха нещата в свои ръце и поведоха след 25:19. Във втората част играта бе доста оспорвана, като двата тима си разменяха водачеството на няколко пъти. След средата на гейма, обаче, домакините набраха инерция и излязоха напред. Битката продължи до последно, но в крайна сметка резултатът в геймовете бе изравнен след 26:24 за Пирин.

Третият гейм започна с доминация на шампионите, която продължи до 13:10 в тяхна полза. След това Пирин постепенно стопи разликата и изравни. В ключовите моменти играчите на Мирослав Живков излязоха напред и спечелиха гейма след 25:20. Четвъртата част също бе доста оспорвана отначало, но Пирин отново спечели след 25:20 за крайното 3:1.