Левски завърши сезона в Суперлигата с победа над Марек (галерия + статистика)

Волейболният отбор на Левски завърши първия полусезон в Суперлигата на България с победа. Момчетата на Владо Николов надиграха като домакини Марeк Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:21, 25:23, 25:21) в мач от последния 11-и кръг на полусезона, игран тази вечер в столичната зала "Универсиада".

49 Левски - Марек Юнион-Ивкони

Така Левски "ще зимува" на 6-о място в класирането със 7 победи, 4 загуби и 18 точки, с колкото е и 5-ия Монтана, но с по-добри показатели. Марек пък е 7-и с 5 победи, 6 загуби и 13 точки.

Владо Николов започна като титуляр за Левски, но игра само в първия гейм на срещата, след което на полето влезе набиращият сила след възстановяван от травма Смилен Мляков, който с опита си допринесе за доброто представяне на "сините".
Левски имаше водещата роля на терена, като диктуваха темпото. Дупничани имаха преимущество само в средата на втория гейм, след което Левски отново наложи волята си.

Най-полезен за Левски стана Иван Петров с 16 точки (1 блок, 2 аса, 93% ефективност в атака и 57% позитивно посрещане) за победата. Четирима волейболисти пък добавиха по 10 точки за успеха - Смилен Мляков, Марк МакГивърн, Теодор Богданов и Трифон Лапков. За тима Марек най-резултатен бе Светослав Иванов с 11 точки.

Снимки: ИВАН ЙОЧЕВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЛЕВСКИ - МАРЕК 3:0 - ТУК!!!