Мбапе измъкна ценен успех за ПСЖ срещу Нант

Френският шампион Пари Сен Жермен се затрудни срещу Нант, но измъкна ценен успех с 1:0 срещу 14-ия във временното класиране на Лига 1. Единственото попадение за парижани в срещата реализира Килиан Мбапе в 68-ата минута. Тимът на Томас Тухел не убеди зрителите на "Парк де Пренс" с бляскава игра, а освен младока и Юлиан Дракслер отбеляза гол, но попадението му бе отменено след помощ от ВАР. След днешния успех ПСЖ върви по график и е едноличен лидер с актив от 47 точки и два мача по-малко, следван от втория Лил с 34 точки в 19 срещи. Нант пък се свлече от 12-о до 14-о място с 20 спечелени точки.

В 28-ата минута парижани организираха добра атака, при която топката попадна в краката на Юлиан Дракслер, но ударът на немския национал прелетя над напречната греда. В 32-ата минута Анхел ди Мария пробва късмета си с техничен удар от границата на наказателното поле, който прелетя покрай страничния стълб.
През второто полувреме футболистите на ПСЖ се активизираха и тръгнаха по-смело в атака. В 53-ата минута Ди Мария стреля опасно към вратата на Нант, но топката излезе в аут. Минути по-късно Килиан Мбапе повтори упражнението на своя съотборник, а топката отново излезе извън очертанията на вратата. В 59-ата минута Юлиан Дракслер изведе парижани напред в резултата, но попадението на немския полузащитник бе отменено след помощ от ВАР.
Причината за решението бе, че при подаването на Марко Верати топката бе излязла с целия си обем в аут. В 68-ата минута ПСЖ все пак излезе напред в резултата с гол на Килиан Мбапе. Френската звезда засече продължена топка с глава на Маркиньос, който се извиси най-високо при изпълнение на ъглов удар.
В 72-ата минута Анхел ди Мария можеше да удвои преднината на тима си, но гредата раздели аржентинеца от сигурно попадение. В рамките на две секунди Ди Мария стреля два пъти, като първо стражът Татарушану спаси, а след това топката се отби в напречната греда.
ПСЖ - НАНТ 1:0
1:0 Мбапе (68)

ПСЖ: Джанлуиджи Буфон, Тиаго Силва, Хуан Бернат, Маркиньос, Преснел Кимпембе, Тома Моние, Анхел ди Мария, Юлиан Дракслер, Марко Верати, Единсон Кавани, Килиан Мбапе

НАНТ: Чиприан Татарушану, Никола Палоа, Енок Кватенг, Диего Карлош, Лима, Кара, Рене Кърхин, Абдулай Туре, Валентен Ронжие, Габриел Бошилия, Емилиано Сала