100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

"Студентите" на Давидов сложиха край на негативната серия

Отборът на Академик (София) сложи край на черната серия от седем поредни загуби в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер момчетата на Георги Давидов се наложиха при домакинството си на Черно море Тича (Варна) с 88:77 (28:13; 17:21; 24:21; 19:22) в първия деубой от програмата на XI кръг в родното първенство.

Цветомир Чернокожев беше над всички в селекцията на "студентите" и приключи с "дабъл-дабъл" – 31 точки и 12 борби, а Александър Милов добави 15 точки.

Георги Боянов приключи с 20 точки и 10 борби за "моряците", а Мартин Коцев вкара 13 точки.

Възпитаниците на Георги Давидов започнаха силно двубоя и успяха да се откъснат напред с двуцифрен аванс – 28:13 след серия от 15:0. През втората четвърт играта бе равностойна, но няколко отлични изяви на гостите от Варна на бърза атака им позволи да свалят част от изоставането си и да запазят шансовете за обрат през второто полувреме – 34:45.

В третата четвърт разликата в полза на Академик се запази, като едва в заключителните десет минути интригата се завърна с пълна сила, след като Черно море натисна и скъси пасива си до само пет точки – 70:75.

В оставащото време "студентите" успяха отново да намерят верния ритъм на игра, което им позволи не само да запазят крехката разлика в своя полза, но в самия край дори да възстановят двуцифрения си аванс, за да се поздравят с крайния успех – 88:77.