Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Супер Марио Манджукич повали Рома, въпреки геройските спасявания на Олсен (видео)

Ювентус спечели пореден важен мач този сезон в Серия “А”. Тази вечер “бианконерите” победиха с 1:0 Рома в дербито на 17-ия кръг и продължиха с отличното си представяне. И днес големият герой за домакините на “Алианц Стейдиъм” бе Марио Манджукич, който отбеляза единствения гол в 35-ата минута.  Шампионите пропуснаха още доста положения, а голям мач за “Вълците” пък направи вратарят Робин Олсен, който се отличи с няколко блестящи спасявания. Това бе осми пореден успех за торинци и шести пореден мач със “суха” мрежа.

Ювентус заложи на триото Кристиано Роналдо, Марио Манджукич и Пауло Дибала в атака. Миралем Пянич, Родриго Бентанкур и Блес Матюиди пък действаха в средата на терена.

Рома излезе с Патрик Шик като изнесен таран и Алесандро Флоренци, Дженгиз Юндер и Николо Дзаниоло зад гърба му.

Срещата започна с натиск на Юве, но в 5-ата минута Николо Дзаниоло открадна топката от защитник на торинци и подаде за Стивън Нзонзи на границата на пеналта, но изстрелът на французина бе крайно разочароващ над вратата.

В 7-ата минута Матия Де Шилио стреля от дистанция, топката рикошира и попадна в Алекс Сандро, бразилецът от прекрасна позиция не успя да преодолее вратаря Робин Олсен, който направи блестящо спасяване.

Алекс Сандро имаше ново хубаво включване в 18-ата минута, когато отправи бомбен диагонален шут и отново Олсен бе последна преграда пред гола. При последвалия корнер се стигна до разбъркване и отново бразилския защитник стреля, като след рикошет топката мина опасно близо до гредата.

Рома отговори с нелош удар по земя на Патрик Шик в очертанията на вратата, но Войчех Шчесни бе заел добра позиция и уверено улови.

В 22-ата минута Кристиано Роналдо опита да стреля със задна ножица, но отиграването му не се получи и топката не намери очертанията на вратата.

В 33-ата минута отново Олсен бе блестящ под рамката си след страхотен диагонален удар на Роналдо, но шведът за пореден път опази вратата си от попадение.

В 35-ата минута обаче натискът на Юве даде резултат. Матия Де Шилио центрира отдясно и Марио Манджукич надскочи прекия си пазач и с глава порази вратата за 1:0.

Второто полувреме започна в малко по-ниско темпо, но отново домакините стояха по-добре и в 55-ата минута Кристиано Роналдо бе намерен с хубаво центриране в наказателното поле и стреля с глава, но над вратата.

Рома имаше почти идентично положение в 58-ата минута, когато след центриране от корнер Федерико Фасио стреля с глава в ръцете на Шчесни.

Минута по-късно обаче "бианконерите" имаха нов шанс пред вратата на Олсен, който направи поредно страхотно спасяване след изстрел с глава на Роналдо. При последвалия корнер стражът отново спря португалеца, който стреля отблизо.

В 69-ата минута гол на Киелини бе отменен заради нарушение срещу вратаря Олсен, след като двамата се сблъскаха на голлинията.

В 90-ата минута Рома бе близо до изравняването като Брайън Кристанте стреля с глава след центриране от корнер и топката се насочи към горния ляв ъгъл на вратата, но Шчесни уверено улови.

В допълнителното време Юве отново стигна до гол, дело на Дъглас Коща след хубава атака, но съдията реши да изгледа ситуацията на видеоповторение и видя нарушение в средата на терена още преди началото на атаката, след което отмени попадението.

Въпреки това Ювентус напълно заслужено взе трите точки и с актив от 49 държи уверено първото място с 8 повееч от втория Наполи. Рома пък продължава да скърца в средата на таблицата с 24 точки на 10-ото място.