Италия

Супер Марио Манджукич повали Рома, въпреки геройските спасявания на Олсен (видео)

22 декември 2018 | 23:23 - Обновена

Ювентус спечели пореден важен мач този сезон в Серия “А”. Тази вечер “бианконерите” победиха с 1:0 Рома в дербито на 17-ия кръг и продължиха с отличното си представяне. И днес големият герой за домакините на “Алианц Стейдиъм” бе Марио Манджукич, който отбеляза единствения гол в 35-ата минута.  Шампионите пропуснаха още доста положения, а голям мач за “Вълците” пък направи вратарят Робин Олсен, който се отличи с няколко блестящи спасявания. Това бе осми пореден успех за торинци и шести пореден мач със “суха” мрежа.

Ювентус заложи на триото Кристиано Роналдо, Марио Манджукич и Пауло Дибала в атака. Миралем Пянич, Родриго Бентанкур и Блес Матюиди пък действаха в средата на терена.

Рома излезе с Патрик Шик като изнесен таран и Алесандро Флоренци, Дженгиз Юндер и Николо Дзаниоло зад гърба му.

Срещата започна с натиск на Юве, но в 5-ата минута Николо Дзаниоло открадна топката от защитник на торинци и подаде за Стивън Нзонзи на границата на пеналта, но изстрелът на французина бе крайно разочароващ над вратата.

В 7-ата минута Матия Де Шилио стреля от дистанция, топката рикошира и попадна в Алекс Сандро, бразилецът от прекрасна позиция не успя да преодолее вратаря Робин Олсен, който направи блестящо спасяване.

Алекс Сандро имаше ново хубаво включване в 18-ата минута, когато отправи бомбен диагонален шут и отново Олсен бе последна преграда пред гола. При последвалия корнер се стигна до разбъркване и отново бразилския защитник стреля, като след рикошет топката мина опасно близо до гредата.

Рома отговори с нелош удар по земя на Патрик Шик в очертанията на вратата, но Войчех Шчесни бе заел добра позиция и уверено улови.

В 22-ата минута Кристиано Роналдо опита да стреля със задна ножица, но отиграването му не се получи и топката не намери очертанията на вратата.

В 33-ата минута отново Олсен бе блестящ под рамката си след страхотен диагонален удар на Роналдо, но шведът за пореден път опази вратата си от попадение.

В 35-ата минута обаче натискът на Юве даде резултат. Матия Де Шилио центрира отдясно и Марио Манджукич надскочи прекия си пазач и с глава порази вратата за 1:0.

Второто полувреме започна в малко по-ниско темпо, но отново домакините стояха по-добре и в 55-ата минута Кристиано Роналдо бе намерен с хубаво центриране в наказателното поле и стреля с глава, но над вратата.

Рома имаше почти идентично положение в 58-ата минута, когато след центриране от корнер Федерико Фасио стреля с глава в ръцете на Шчесни.

Минута по-късно обаче "бианконерите" имаха нов шанс пред вратата на Олсен, който направи поредно страхотно спасяване след изстрел с глава на Роналдо. При последвалия корнер стражът отново спря португалеца, който стреля отблизо.

В 69-ата минута гол на Киелини бе отменен заради нарушение срещу вратаря Олсен, след като двамата се сблъскаха на голлинията.

В 90-ата минута Рома бе близо до изравняването като Брайън Кристанте стреля с глава след центриране от корнер и топката се насочи към горния ляв ъгъл на вратата, но Шчесни уверено улови.

В допълнителното време Юве отново стигна до гол, дело на Дъглас Коща след хубава атака, но съдията реши да изгледа ситуацията на видеоповторение и видя нарушение в средата на терена още преди началото на атаката, след което отмени попадението.

Въпреки това Ювентус напълно заслужено взе трите точки и с актив от 49 държи уверено първото място с 8 повееч от втория Наполи. Рома пък продължава да скърца в средата на таблицата с 24 точки на 10-ото място.

Един Джеко9 Един Джеко
90' Николо Дзаниоло  Николо Дзаниоложълт картон
81' Патрик Шик  Патрик Шикжълт картон
Пауло Дибалаизлиза Пауло Дибала  80'
Дъглас Коставлиза Дъглас Коста
79' Стивън Нзонзи  Стивън Нзонзиизлиза
Един Джеко  Един Джековлиза
71' Дженгиз Юндер  Дженгиз Юндеризлиза
Диего Пероти  Диего Перотивлиза
Миралем Пяничизлиза Миралем Пянич  70'
Емре Джанвлиза Емре Джан
46' Алесандро Флоренци  Алесандро Флоренциизлиза
Джъстин Клуйверт  Джъстин Клуйвертвлиза
40' Стивън Нзонзи  Стивън Нзонзижълт картон