Този път последните минути бяха за РБ (Лайпциг) (видео)

За пореден път през последните седмици РБ (Лайпциг) направи нов зрелищен мач, но този път имаше шанса да го спечели с късен гол. “Червените бикове” сразиха Вердер (Бремен) с 3:2 с решаващо попадение на Брума в 87-ата минута. Те бяха повели с 2:0, но след оставиха съперника да изравни. В крайна сметка успехът ги утвърди на четвърта позиция, на която те ще посрещнат зимната пауза в Бундеслигата. Гостите от Бремен пък са чак десети.

Лукас Клостерман откри резултата в 22-ата минута с рядко красиво попадение. Осем минути по-рано бранителят на Разенбалшпорт беше спасил сигурен гол след удар на Милот Рашица.

Минута преди почивката капитанът на Вердер Макс Крузе реши да се върна назад, за да изнася топката, но сгреши и Тимо Вернер се възползва, за да покачи на 2:0 за своя отбор.

Крузе обаче се реваншира в 67-ата, когато върна единия гол, а след още 10 минути американският талант Джошуа Сърджант изравни резултата.

В края обаче шансът беше на страната на Лайпциг, след като Брума засече остро подаване от лявото крило - 3:2.
Само преди дни момчетата на Ралф Рангник бяха отстъпили с 0:1 от Байерн с гол в 83-ата минута, а преди това Розенборг ги изхвърли от Лига Европа с изстрел в мрежата в заключителниет секунди.