Байерн мина и през коравия Айнтрахт и не позволи на Дортмунд да се зарадва

С още един мач в шампионски стил Байерн (Мюнхен) надигра Айнтрахт (Франкфурт) с 3:0 като гост и пак върна на 6 точки изоставането си от лидера Борусия (Дортмунд). Това беше двубой от последния есенен кръг в Бундеслигата, след който баварците вече са на втора позиция, задминавайки с 3 пункта Борусия (Мьонхенгладбах). Франк Рибери изигра може би срещата на сезона си, реализирайки първите два гола - в 35-ата и 79-ата минута, а в 89-ата Рафиня направи 3:0. При 1:0 пък Томас Мюлер удари греда - десета от началото на сезона в Германия, като по този показател мюнхенци са първи. Успехът е пети пореден на сметката на шампионите.
Борбата в Бундеслигата се подновява на 18 януари.

Домакините бяха без Анте Ребич, който е получил травма. Треньорът Адолф Хютер все пак имаше трима нападатели във върхова форма - Мият Гачинович, Себастиен Алер и Лука Йович, които бяха титуляри.

Нико Ковач беше засипан от контузии, а за капак в последния момент отпаднаха Леон Горетцка и Матс Хумелс. Първият се оплака от проблем с аддукторите, а Хумелс разтегна на загрявката. По тази причина Йошуа Кимих отново влиза в халфовата линия, Рафиня действаше на десния бек, а Жером Боатенг пред Мануел Нойер. След победния си гол срещу Лайпциг Франк Рибери също получи място сред 11-те. Ковач промени схемата на 4-3-3, вкарвайки Хавиер Мартинес в зоната пред централните бранители с идеята да противодейства на снажния Алер. Шампионите останаха със само 5 резерви на пейката.

Айнтрахт влезе по-добре в мача и бързо стигна до ситуации. Само в рамките на 8-ата минута домакините пропуснаха две отлични възможности за гол след удари на Дани да Коща и Алер.
След още две Йович също беше на крачка от попадение.
Гостите се събудиха и в 13-ата Кевин Трап направи смайващо двойно спасяване след удари с глава.
Интересните моменти продължиха да са налице, но постепенно баварците наложиха игрово превъзходство. В 35-ата минута те поведоха в резултата след попадение на Рибери след контраатака.
До края на полувремето гостите удариха и греда чрез Томас Мюлер в 44-ата минута, а имаха и други положения.
Малко преди почивката Гачинович напусна с травма и това промени постройката на Айнтрахт, защото на терена се появи халф в лицето на Джонатан Де Гузман.
Байерн пропусна да стигне до втори гол в 52-ата минута, когато Рибери свърши "черната работа" и подаде към Левандовски, но той не овладя добре и пропусна момента за изстрел.
Последваха силни моменти за "орлите", а най-близо до изравняването беше Да Коща в 61-вата след корнер.
В 68-ата минута мюнхенци настояваха да получат дузпа, след като лявата ръка на Фалет спря подаване на Тиаго Алкантара в наказателното поле, но съдиите прецениха, че не е имало умисъл в действията на защитника на домакините и ударът е бил от близко разстояние.
В 77-ата Алер, по подобие на Да Коща от по-рано, не успя да засече добре и се размина с гола.
Байерн наказа това и две минути по-късно Рибери заби втория си гол в срещата.
Вторият гол сломи отбора от Франкфурт, който вече нямаше никакви сили. Минута преди края Рафиня опита центриране, но топката влетя директно в мрежата на Трап за крайното 3:0 за Байерн.
Айнтрахт ще зимува на пета позиция - на 4 точки зад РБ (Лайпциг).