Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Неостаряващият Пелисиер попари Интер в добавеното време

Серджо Пелисиер не остарява! 39-годишният нападател на Киево попари Интер в първата минута на добавеното време, за да помогне на тима си да спечели ценна точка срещу гранда от Милано. Двата тима завършиха наравно 1:1 в среща от 17-ия кръг на Серия “А”. Интер поведе в резултата с гол на Иван Перишич в 39-ата минута, който прекрати дългата си голова суша. Хърватинът не се бе разписвал в 12 последователни мача, с което си бе навлякъл гнева на голяма част от тифозите. В първата минута на добавеното време пък Пелисиер се възползва от много груба грешка в защита на “нерадзурите”, която до момента действаше на ниво.
Така Интер се препъна срещу последния във временното класиране на Калчото, като остава на трета позиция с актив от 33 точки. Киево също запазва последното си място в Серия "А", записвайки шесто поредно равенство.

Интер погледна първи към противниковата врата още в 3-ата минута с удар на Иван Перишич, който прелетя високо над напречната греда. В следващите минути и двата отбора не успяваха да създадат нищо по-интересно на терена, а в действията на футболистите на Интер имаше сериозен браг. В 23-ата минута Раджа Наинголан и Матео Политано разиграха добре до ъгловото флагче, а белгиецът центрира в наказателното поле, където Мауро Икарди игра с глава, но не успя да насочи топката в очертанията на вратата.

В 28-ата минута се откри и най-добрата възможност за футболистите на Лучано Спалети. Данило Д'Амброзио пусна добро центриране с левия си крак към Мауро Икарди, а аржентинският капитан стреля от движение право в стража Сорентино. Опитният вратар изби топката към пеналтерията, където Раджа Наинголан стреля незабавно, но над вратата. В 35-ата минута Матео Политано направи един от марковите си пробиви по десния фланг, след който влезе към средата на терена и стреля, но в аут.

В 39-ата минута Интер поведе, а автор на попадението бе Иван Перишич, който изпитваше сериозни трудности пред гола до момента през сезона и не се бе разписвал в 12 последователни срещи. "Нерадзурите" матираха отбраната на "летящите магаренца" с 3 подавания. Икарди отне топката от бранител на Киево, пусна подаване към включилия се Д'Амброзио, а защитникът центрира по земя към нахлуващия в наказателното поле Иван Перишич, който не сбърка от непосредствена близост.
Жоао Марио направи нов сериозен пропуск за Интер в последната минута на първото полувреме. Португалският полузащитник бе намерен от Перишич на празна врата, но от последвалия удар на Марио топката излезе в аут. В 47-ата минута Интер организира добра контраатака, започната от Перишич и преминалата през Жоао Марио, за да може топката отново да попадне в краката на хърватина, чийто удар към вратата бе избит в ъглов удар.

В 56-ата минута капитанът на Интер Мауро Икарди отново не успя да преодолее Сорентино. Аржентинецът разигра добре с Перишич, преодоля защитник, но стреля в близкия ъгъл на вратата на Киево, където стражът успя да избие. Две минути по-късно Киево пропиля най-добрата си възможност в мача. Серджо Пелисиер се промъкна зад защитата на Интер, но Самир Ханданович внимаваше и успя да парира удара.
В 77-ата минута Иван Перишич преодоля леко противников състезател и потърси далечния ъгъл на Сорентино, но топката прелетя на сантиметри от страничния стълб. И когато изглеждаше, че Интер ще си тръгне с трите точки от Верона, неостаряващият Серджо Пелисиер попари гранда с гол в първата минута на добавеното време. Нападателят се възползва от много груба грешка в защитата на Интер и не сбърка, останал очи в очи с Ханданович.

КИЕВО - ИНТЕР 1:1
0:1 Перишич (39)
1:1 Пелисиер (90+1)

КИЕВО: Стефано Сорентино, Лука Росетини, Федерико Барба, Матия Бани, Перпарим Хетемай, Емануеле Джакерини, Никола Ригони, Фабио Депаоли, Софиан Киин, Серджо Пелисиер, Рикардо Маджорини

ИНТЕР: Самир Ханданович, Данило Д’Амброзио, Шиме Вършалко, Стефан де Фрай, Милан Шкриняр, Раджа Наинголан, Иван Перишич, Марсело Брозович, Матео Политано, Жоао Марио, Мауро Икарди