Солскяер пак помогна на Юнайтед от скамейката, "червените дяволи" не бяха вкарвали толкова голове от времето на сър Алекс (видео)

Оле Гунар Солскяер дебютира като временен мениджър на Манчестър Юнайтед с разгромна победа, след като "червените дяволи" надиграха с 5:1 Кардиф Сити като гост. Тимът на "златната резерва", какъвто бе прякорът на норвежеца като футболист, игра разкрепостено, с много настроение и разнообразие в атака. Маркъс Рашфорд (3'), Андер Ерера (29'), Антони Марсиал (41') и Джеси Лингард (57'-дузпа, 90') се разписаха за най-изразителната победа на Юнайтед от началото на сезона, докато Виктор Камараса (38'-дузпа) реализира почетното попадение за Кардиф.
За последно "червените дяволи" отбелязаха пет гола в един мач в Премиър лийг в последния двубой, в който отборът бе воден от сър Алекс Фъргюсън - през май 2013.
41 Кардиф Сити - Манчестър Юнайтед

Солскяер бе направил четири промени в сравнение с последния мач на "червените дяволи". Пол Погба се завърна сред титулярите, а Люк Шоу, Фил Джоунс и Антони Марсиал също стартирара. Ромелу Лукаку не бе в групата на Юнайтед за днес.

Грег Кънингам замени Джо Бенет в състава на Нийл Уорнък.

Двубоят започна по перфектен начин за гостите. В третата минута те получиха правото да изпълнят свободен удар фронтално на вратата на Етеридж, след като Погба бе фаулиран от Артър. Французинът позволи на Рашфорд да изпълни. Последният го направи в стил "Кристиано Роналдо" и със силен удар матира стража на домакините, който също не реагира особено добре.
"Червените дяволи" продължиха напълно да контролират събитията на "Кардиф Сити Стейдиъм". Домакините пък не застрашаваха по никакъв начин Давид де Хеа.
В 29-ата минута Андер Ерера удвои след изстрел от 30-ина метра и рикошет в Кънингам, който не остави шанс на Етеридж да се намеси - 0:2.
В 38-ата минута Кардиф се върна в мача от нищото. Рашфорд опита да си овладее топката след дълго изпълнение на тъч, но асистентът на главния съдия даде знак, че трябва да бъде отсъдена дузпа. Решението бе спорно, тъй като нападателят по-скоро  игра с рамо. Виктор Камараса изпълни много добре 11-метровия наказателен удар, намалявайки резултата.
Само три минути след това обаче гостите възстановиха аванса си от два гола. Лингард, Погба и Рашфорд разиграха много добре, след което Марсиал завърши с удар в далечния ъгъл - 1:3.
В 56-ата минута Лингард нахлу в наказателното поле и падна в опита си да мине между Морисън и Бамба. Майкъл Оливър отсъди много спорна дузпа. Лингард и Погба дискутираха кой да изпълни, но в крайна сметка английският национал го направи, вкарвайки четвърти гол за Юнайтед.
В 64-тата Рашфорд бе изведен от Линдельоф, но ударът му премина встрани от далечната греда. Няколко минути след това пък Етеридж спаси опасен изстрел на Погба.
Камараса и Зохоре пък пропуснаха добри възможности да направят загубата на уелския тим по-почетна.
В последната минута Погба изведе много добре Лингард, който премина покрай Етеридж и отбеляза втория си гол днес.

С този успех Юнайтед се доближи на осем точки от четвъртото място, заемано в момента от Челси, който днес загуби с 0:1 от Лестър на "Стамфорд Бридж". Кардиф остава точно над зоната на изпадащите с актив от 14 точки.