Удинезе и Фрозиноне не се победиха в мач от дъното на таблицата

Удинезе и Фрозиноне завършиха наравно 1:1 в двубой от 17-ия кръг на Серия "А". Тимът от Удине може да съжалява, че пропусна добра възможност да се отдалечи от зоната на изпадащите, където са отборите на Болоня, Фрозиноне и Киево. "Малките зебри" поведоха първи в резултата с прекрасен гол на Роландо Мандрагора в 32-ата минута. През втората част положенията пред двете врати бяха рядкост, а при едно от тях се стигна до дузпа за гостите, реализирана от Камило Чано в 61-ата минута. Във временното класиране Удинезе е 17-и с 14 точки, следван от Болоня с 12 пункта (мач по-малко) и Фрозиноне с 19 точки.
В 14-ата домакините от Удинезе имаха добра възможност да поведат в резултата, но удар на Секо Фофана прелетя над напречната греда. В 32-ата минута Удинезе излезе напред в резултата след страхотен гол на Роландо Мандрагора.
Бившият футболист на Ювентус отбеляза много красиво попадение с левия крак след центриране на Йенс Стигер Ларсен от десния фланг. Топката падна пред Мандрагора, който засече от воле в близкия ъгъл на вратата зад Марко Спортиело. През второто полувреме на срещата тимът на Фрозиноне се впусна в търсене на изравнително попадение и такова дойде в 61-ата минута.
Точен за гостите бе Камило Чано от дузпа, отсъдена за нарушение на Уилям Троост-Еконг в наказателното поле. Решението на главния съдия Паоло Валери бе разгледано и с ВАР, който доказа правотата на арбитъра. От точката за изпълнение на дузпа Чано преодоля Хуан Мусо, стреляйки в долния десен ъгъл. До края на срещата положения пред двете врати липсваха и логично двата отбора поделиха точките.