Празнично настроение за Барса след успех над Селта (видео)

Играчите и феновете на Барселона очакват предстоящите празници в отлично настроение. Каталунците победиха Селта с 2:0 на "Камп Ноу" в последния си мач за 2018 г. Тимът на Ернесто Валверде записа четвърта поредна победа в първенството и то без да допусне гол в тях. Лионел Меси отбеляза шести гол в последните три двубоя. Аржентинецът направи 2:0 в края на първото полувреме. Усман Дембеле откри резултата още в десетата минута.

Барселона започна активно от самото начало и имаше тотален контрол. Гостите от Виго разчитаха на контраатаки, но почти не играеха с топката. Така още в десетата минута тимът на Валверде поведе в резултата. Меси с великолепно подаване изведе Жорди Алба, бранителят овладя и след това му върна топката. Аржентинецът стреля ниско, вратарят Бланко спаси, но топката отиде в Дембеле и той се възползва, като я прати през краката на стража в мрежата.

Каталунците продължиха да доминират и в следващите минути, като търсеха пролуки в защитата на съперника. Селта се изнесе в по-предни позиции към 20-ата минута, но това можеше да доведе до втори гол във вратата на гостите. Блестяща контраатака завърши с извеждащо подаване на Меси към Дембеле. Бланко успя да стигне до топката преди французина и да го блокира, а бившият играч на Борусия (Дортмунд) се спъна малко преди това. При добавката ударът на Алба бе избит от защитник пред голлинията.

Тимът от Виго стигна до първата по-добра ситуация в 24-ата минута. Тогава Макси Гомес бе оставен да стреля от границата на наказателното поле. Тер Стеген обаче се справи с ниския удар на нападателя. Барса намали темпото за известен период, но продължаваше да използва всяка възможност за атака. Луис Суарес не успя да завърши успешно едно нападение, а при едно бе в положение на засада.

В 40-ата минута Селта организира добра атака, която завърши с много неточен удар на Майо. Каталунците решиха да вдигнат темпото в последните минути на първото полувреме, а звездата на домакините Лионел Меси продължи да демонстрира великолепна форма. Аржентинецът бе изведен от Алба, като се измъкна от защитата на гостите през центъра, озова се сам срещу вратаря и за него не бе проблем да го преодолее.

Тимът на Валверде започна спокойно втората част, което позволи на съперника да играе повече с топката. Удар на Яго Аспас бе блокиран, като при ситуацията той получи контузия. Малко по-късно голмайсторът на Селта поиска смяна и напусна терена с травма. В следващите минути гостите огранизираха няколко добри атаки, но застрашиха Тер Стеген.

Каталунците вдигнаха темпото и последваха няколко опасности пред вратата на съперника. В 59-ата минута Суарес изведе Меси отляво, той навлезе в наказателното поле и се опита да му върне топката, но бранител на Селта успя да пресече подаването. Секунди по-късно Жорди Алба изведе Суарес сам срещу Бланко, а уругвацът направи голям пропуск, като прати топката покрай лявата греда.

Барса нямаше проблем да контролира случващото се на терена, а Меси бе близо до второ попадение. Топката обаче бе трудна и вратарят на гостите успя да се намеси. Колегата му Тер Стеген успя да блокира на голлинията Брайс Мендес и опази вратата си.

БАРСЕЛОНА - СЕЛТА 2:0

1:0 - Дембеле (10)