Фортуна записа трета поредна победа след вратарска грешка след 90-ата минута

Отборът на Фортуна (Дюселдорф) вече диша по-спокойна след трета поредна победа в Бундеслигата - този път с 1:0 при гостуването си на Хановер 96. Оливер Финк отбеляза единствения гол в 92-ата минута. "Червените" от Долна Саксония остават в дъното на класирането.
Домакините играха по-активно през първото полувреме, но им липсваше точният удар. В 61-ата минута гостите от Фортуна бяха може би на сантиметър, а и по-малко от гола. Топката се удари в гредата, премина почти изцяло голлинията, но мъничка част от нея не позволи това да бъде гол. Снимката от ВАР показа, че наистина топката не минава голлинията с пълния си обем. В 92-ата минута гостите все пак стигнаха до гол след грешка на вратаря. Оливер Финк, топката мина през ръцете на стража Михаел Есер и влезе в мрежата за 0:1.