Късна драма беляза срещата между Сасуоло и Торино

Отборите на Сасуоло и Торино завършиха наравно 1:1 в среща от 17-ия кръг на Серия “А”, изпълнена с много интересни моменти и пред двете врати. Гостите от Торино поведоха първи в резултата с гол на Андреа Белоти в 55-ата минута, дошъл след няколко добри положения за отбора на Сасуоло. “Неровердите” изравниха в добавеното време на мача чрез Енрико Бриньола, а минута по-късно гол на Яго Фалке бе отменен заради положение на засада и консултация с ВАР. С днешната спечелена точка Сасуоло заема 8-а позиция във временното класиране с актив от 25 точки, а Торино е 11-ти с два пункта по-малко.

В 14-ата минута бившият футболист на Левски и Черно море Мехди Бурабия показа добър миг на гениалност, след което стреля в долния десен ъгъл на вратата, но стражът Салвадор Икасо парира. Шест минути по-късно Федерико Ди Франческо имаше добра възможност пред себе си. Нападателят стреля с глава в близост до точката за изпълнение на дузпа, но неточно.
Торино отговори в 25-ата минута чрез Симоне Дзадза. Нападателят получи добро подаване в наказателното поле, нагласи топката за удар, след което стреля, но Андреа Консили успя да блокира удара. В 36-ата минута Салвадор Икасо трябваше да се намесва отново след опасен удар на Доменико Берарди. И през втората част Сасуоло продължи с добрите положения пред противниковата врата. В 50-ата минута Алесандро Матри засече центриране, но ударът бе избит от стража Икасо в ъглов удар. Така се стигна то 55-ата минута, в която Торино поведе в резултата с гол на капитана Андреа Белоти.
Нападателят получи прекрасен извеждащ пас от Симоне Дзадза, като прати удара си неспасяемо в обратния ъгъл на вратата. В следващите минути не се стигна до нищо по-интересно пред една от двете врати. И когато изглеждаше, че Торино ще си тръгне с трите точки от гостуването на Сасуоло, “неровердите” изравниха в третата минута на добавеното време.
Енрико Бриньола бе на точното място при центриране от десния фланг и с удар с глава матира Икасо. Минута по-късно се стигна до сериозна драма. Футболистите на Торино отбелязаха втори гол на Сасуоло, но попадението на Яго Фалке бе отменено заради положение на засада, след като бе разгледано с ВАР.