Сампдория се залепи зад Милан с късни голове

Отборът на Сампдория записа труден успех като гост на Емполи в среща от 17-ия кръг на Серия "А". Срещата на стадион "Карло Кастелани" завърши 4:2 за "моряците", които вкараха третия си и четвъртия си гол в последните две минути на редовното време.

Двубоят започна с дузпа за домакините, реализирана от Мануел Паскуал в 11-ата минута. В 41-ата обаче Гастон Рамирес намери близкия ъгъл на вратата на Амед Траоре с великолепен шут - 1:1. В 69-ата минута ветеранът Фабио Куаляреала напомни за себе си. Централният нападател на "Ил Дория" порази целта с чудесен удар с глава и изведе гостите напред в резултата.

Франческо Капуто обаче за малко да развали празника на Фабио и колегите му. Стрелецът на Емполи бе точен в 75-ата минута за 2:2. В последните минути дойдоха ударите на Джанлука Капрари, който донесе победата на Сампдория. Така футболистите на Марко Джампаоло се приближиха само на точка от Милан, който по същото време претърпя конфузна загуба на "Сан Сиро" от Фиорентина.