Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Поляк и сърбин осигуриха весела Коледа на Дженоа

Полският нападател на Дженоа Кшищоф Пьонтек и сръбският халф Дарко Лазович донесоха успеха на "грифоните" с 3:1 над Аталанта в кръга преди Коледа в Серия "А". Двамата се разписа по веднъж в мрежата на Етрит Бериша, което бе достатъчно на домакините да достигнат до трите точки и да посрещнат в добро футболно настроение коледната нощ.

Пьонтек стреля с глава в 45-ата минута, а топката се отклони в Рафаел Толой и влетя във вратата на Аталанта. Малко след началото на второто полувреме обаче Дуван Сапата изравни от дузпа. Колумбиецът имаше и късмет, тъй като ударът му мина под плонжа на стража на Дженоа Йонуц Раду. В 67-ата минута Лазович изведе отново тима на Чезаре Прандели напред в резултата, а накрая Пьонтек покачи на 3:1. Така отборът от Генуа записа първа победа на сметката си от над един месец. Головете през сезона в сметката на Кшищоф пък вече са 13 на брой.