Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Властването на Реал Мадрид продължава! (видео+галерия)

Испанският гигант Реал Мадрид завоюва трети пореден трофей на Световното клубно първенство след успех с 4:1 над Ал Аин във финален сблъсък, игран в Абу Даби. Лука Модрич (14), Маркос Йоренте (60) и Серхио Рамос (78) реализираха за “лос меренгес”, а Надер (91) си отбеляза автогол. Шиотани се разписа за домакините от ОАЕ в 86-ата минута.
Реал заслужи рекордна четвърта купа от Световното клубно, като към тези трофеи трябва да добавим и три Междуконтинентални купи.
Настaвникът на европейския първенец Сантиаго Солари заложи на същите 11, които избра за 1/2-финала с Кашима Антлърс. Лукас Васкес заслужи място до Карим Бензема и Гарет Бейл, а Маркос Йоренте се зае с функциите на опорния полузащитник.
Срещата започна с греда в графата на "лос меренгес". Йоренте подаде към Лукас Васкес, който от малък ъгъл нямаше късмет и топката намери далечната греда. Секунди по-късно Марсело отправи силен удар от 20 метра - над гредата. В петата минута защитата на испанците сгреши и предостави възможност за своя съперник. Рафаел Варан легна за шпагат, но вместо да помогне обърка Тибо Куртоа и изведе Кайо. Нападателят на домакините обаче нямаше добър ъгъл за удар.
В 12-ата Ал Аин изпусна великолепен голов шанс. Марсело направи голяма грешка, Ел Шахат тръгна напред и се отличи със страхотен рейд в наказателното поле. Той преодоля вратаря, но Серхио Рамос изчисти пред голлинията. Стотина секунди по-късно испанците стигнаха до гол. "Златната топка" Лука Модрич заби топката в мрежата след шут от 20 метра в десния ъгъл на вратаря - 1:0. Бензема свали за хърватина около дъгата и Лука завъртя топката по страхотен начин до гредата.
В 16-ата топката влезе в мрежата на мадридчани, но след видима засада на Кайо, регистрирана от съдията. Минута по-късно Лукас Васкес шутира покрай целта след страхотна работа на Дани Карвахал. В 35-ата Васкес подаде към точката на дузпата за Бензема, френският стрелец моментално насочи с вътрешен удар, ала прати кълбото мъничко над гредата. В 39-ата Бейл скочи най-добре при корнер и насочи под гредата - вратарят Халид внимаваше и изби. Минута по-късно Модрич отправи нов изстрел извън наказателното поле, като този път стражът се справи.
В 50-ата Модрич нахлу в наказателното поле и центрира, създаде суматоха и атаката завърши с атрактивна задна ножица на Бейл, при която топката прелетя малко над гредата. В 53-ата Бейл нахлу по левия фланг и центрира в наказателното поле, където Бензема стреля с вътрешен, насочвайки опасно покрай гредата. В 59-ата Бензема и Модрич направиха двойно подаване в наказателното поле, след което номер 9 стреля малък ъгъл и вратарят изби в корнер.
След центрирането от ъгловия удар топката беше изчистена, а Маркос Йоренте я "хвана" на ждроб от 19 метра и се получи бомбастичен изстрел и гол до дясната греда на вратаря Хабиб. Стражът нямаше абсолютно никакви шансове при това зрелищно изпълнение - 2:0. В 65-ата Бейл беше изведен в наказателното поле сам срещу вратаря: стражът предугади удара и изби.
В 75-ата Кайо се измъкна в наказателното поле, опита да финтира Куртоа, но белгиецът устоя и спаси с крак. В 78-ата капитанът на Реал Серхио Рамос изтри окончателно интригата от сблъсъка. Той се извиси при корнер и отбеляза с глава за 3:0. В 86-ата домакините все пак стигнаха до гол. Шиотани отбеляза след впечатляваща парабола на топката при удар с глава от 15 метра - 3:1. В 90-ата резервата Винисиус предизвика автогол след повратливо включване и нещо средно между пас и удар.
Така Реал Мадрид прибави още един голям трофей в богата си витрина. Следващата среща на "белите" е на 3 януари, когато ще изиграят отложения си мач от Ла Лига срещу Виляреал.