Зимни спортове

Тингес Бьо спечели преследването, Анев с най-добро представяне от българите

22 декември 2018 | 17:01
Лидерът в генералното класиране на сезона Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) спечели преследването на 12,5 километра от Световната купа по биатлон в Нове место (Чехия). Бьо, който стартира от първа позиция, след като вчера триумфира в спринта, успя да запази лидерското си място, въпреки че направи общо четири грешки при четирите си стрелби. Така той записа пети успех за сезона и общо 27-и в кариерата си.

Руснакът Александър Логинов, който потегли втори, запази позицията си. Той също допусна четири грешки и финишира на 6,2 секунди след победителя, като свали почти 15 секунди от изоставането си от норвежеца след спринта, но в крайна сметка не успя да настигне съперника. Трети на 23,9 секунди се нареди Тарей Бьо от Норвегия, който свали 19 от 20 мишени и прогресира с пет места, за да се качи на подиума.

Носителят на Световната купа Мартен Фуркад (Франция) единствен направи четири безгрешни стрелби и отбеляза изключителен прогрес от 43-о до пето място с изоставане от 57.3 секунди зад Йоханес Тингес Бьо.

От българите най-добре се представи Красимир Анев, който след 4 грешки се изкачи с 11 места и завърши 26-и на 3:04.1 минути. Владимир Илиев, който стартира 27-и, имаше проблеми при стрелбата, като направи общо 9 пропуска, 6 от които от положения прав и финишира 36-и на 4:02.1 минути. Третият българин Димитър Герджиков също отбеляза сериозен прогрес от 14 места и завърши 45-и на 4:58.1 минути с пет грешки при стрелбата, като остана на по-малко от 30 секунди от място сред първите 40, които печелят точки за Световната купа.

В генералното класиране след седем състезания убедително води Йоханес Тингес Бьо с актив от 368 точки, пред Логинов с 286 точки и Антонен Гигона (Франция) с 249 точки. От българите Анев е 32-и със 70 точки, Илиев е 49-и с 30 точки, Синапов заема 56-ото място с 22 точки, а Герджиков е 67-и с 4 точки.

22 декември 2018 | 22:27

"след като вчера триумфира в спринта".. спринта беше в Четвъртък! Смешни делиормански подлоги! Дузпа срещу Лудогорец кога? Рейтинг: 7 2

?
(Гост)
22 декември 2018 | 18:03

И що за объркано заглавие......... не му пишат малкото име......... Рейтинг: 4 1

НХЛ

Грациозна доминация 11 януари 2019
Спортната 2018 година бе достатъчно богата на големи събития, красиви истории и героични постижения, но една русокоса млада дама засенчи почти всички с фантастичните си изяви и резултати. Една от най-впечатляващите ...
Цеко Минев: Никога не съм си представял, че ... 16 декември 2018
Цеко Минев, президент на родната федерация по ски, даде интервю за предаването „Код Спорт“ по ТВ+. Официално новият зимен сезон бе открит в Банско, където и този сезон ще ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.