Палас поднесе сензацията на сезона до момента и остави шампионите на четири точки зад Ливърпул (видео)

Шампионът Манчестър Сити записа изненадваща първа домакинска загуба в Премиър лийг от 7 април, след като отстъпи с 2:3 на Кристъл Палас на "Етихад Стейдиъм". Този резултат остави "гражданите" на четири точки зад лидера Ливърпул, който вчера победи Уулвърхамптън. Илкай Гюндоган (27') даде преднина на домакините, но Джефри Шлуп (33') и изключителен гол на Андрос Таунзенд (35') доносеха пълен обрат на "орлите". В началото на второто полувреме лондончани направиха голяма крачка към победата след гол от дузпа на Лука Миливоейевич (51'). Кевин де Бройне (85') върна едно попадение, но това се оказа недостатъчно и шампионите записаха втора шампионатна загуба през този сезон.

Джон Стоунс и Рахийм Стърлинг се завърнаха в стартовия състав за сметка на Фернадиньо, който не бе групата, и Риад Марез. Серхио Агуеро и Кевин де Бройне останаха сред резервите за началото.

Джеймс Топкинс и Джефри Шлуп стартираха за "орлите". Голямата новина в състава на гостите бе завръщането на Вилфред Заха.
Още до десетата минута домакините създадоха три чисти положения. Първо Гуаита спаси спаси хубав удар на Делф от 18 метра. След това Отаменди засече корнер, изпълнен от Сане, но топката бе изчистена пред голлинията. Самият Сане проби отляво в десетата минута, но изстрелът му се оплете във външната страна на мрежата.
В 27-ата минута превъзходството на Сити бе материализирано. Делф центрира перфектно към далечната греда, където Гюндоган се оказа непокрит и засече с глава за 1:0.

Палас обаче изравни при първата си по-опасна атака и при първия си точен удар. Таунзенд намери Шлуп на границата на наказателното поле. Бранителят влезе навътре и стреля покрай Уокър, пращайки топката много прецизно в далечния ъгъл - 1:1.
Вторият точен удар на гостите донесе пълен обрат. Ван Аанхолт центрира от свободен удар, топката първоначално бе изчистена, но впоследствие стигна до Таунзенд, който със страхотен изстрел от над 25 метра я прати под напречната греда на вратата на Едерсон.
В 49-ата минута Гуардиола предприе интересна рокада - Серхио Агуеро замени Николас Отаменди.
Двубоят обаче продължи да се развива по ужасяващ начин за шампионите. В 51-вата минута удар на Таунзенд с глава срещна гредата, след което топката стигна до Макс Майер, който бе посечен от Кайл Уокър - дузпа за гостите. Лука Миливойевич отново бе безупречен от бялата точка - 1:3.
В следващите минути Кевин де Бройне и Риад Марез също влязоха в игра в опит да помогнат на Сити.
Домакините обаче не успяваха да създадат положения. В 69-ата Гюнгодан отправи силен изстрел от далечната дистанция, но топката премина встрани от вратата.
В 76-ата минута Сане изпълни много добре пряк свободен удар, след който топката срещна гредата. Девет минути след това "гражданите" все пак намалиха резултата след доста щастлив гол. Де Бройне опита центриране отдясно, но пресили топката, която с доста късмет влетя в горния далечен ъгъл - 2:3.
До края Сити опита хаотичен натиск, който не доведе до нищо.
Това е първи успех на Палас над Манчестър Сити от 1990 година. Той остави "гражданите" на четири точки зад Ливърпул. "Орлите" заемат 14-а позиция с 18 пункта.