ВАР и Гризман залепиха Атлетико за Барселона (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид надви с 1:0 като домакин Еспаньол в среща от 17-ия кръг на испанското първенство. Така “дюшекчиите” временно се изкачиха на второ място в подреждането с равни точки (34) с лидера Барселона, който тази вечер приема на “Камп Ноу” Селта. Еспаньол е 10-и с 21 точки.

Саул отново трябваше да влиза в защитния вал поради кадровите проблеми и зае поста на ляв краен бранител за столичани. Никола Калинич пък партнираше в атака на Антоан Гризман, който стана автор на попадението и вече има 200 на сметката си на клубно и национално ниво. Гостите от Барселона също подходиха с 4-4-2 с изнесени напред Борха Иглесиас и Серхио Гарсия.

Трите точки на “лос колчонерос” донесе световният шампион Антоан Гризман. Френският нападател бе точен от дузпа в 56-ата минута. Наказателният удар бе отсъден след консултация на рефера със системата ВАР. Арбитърът прецени, че Естебан Гранеро е действал неправомерно в наказателното си поле срещу Коке.

Мачът можеше да се развие и по-друг начин, ако в 27-ата минута гредата не бе помогнала на домакините от столицата след удар на бившия играч на Атлети Лео Баптищао.

Гостите от Барселона имаха своите възможности за гол, но топката така и не попадна нито веднъж във вратата на Ян Облак и воденият от Диего Сиемоне тим се поздрави с победа в типичния за “дюшекчиите” пестелив стил.