Вратар и защитник спасиха Наполи срещу СПАЛ (видео)

Вторият в класирането на Серия “А” Наполи надделя с 1:0 над СПАЛ в мач от 17-ия кръг. Двубоят бе на стадион “Сан Паоло” в Неапол. В добавеното време на първата част защитникът Раул Албиол отбеляза единствения гол в срещата. Другият герой за домакините днес бе 21-годишният вратар Алекс Мерет, който спаси всичко, което можеше да се спаси. Младокът имаше и две блестящи изяви в добавеното време на двубоя. "Партенопеите” на Карло Анчелоти пък уцелиха две греди в хода на срещата и в крайна сметка временно съкратиха аванса на водача в подреждането Ювентус на 5 точки. По-късно тази вечер "бианконерите" приемат на "Алианц Стейдиъм" в Торино Рома.

Още в 7-ата минута Марко Рог имаше чудесен шанс да изведе Наполи напред в резултата, но стражът на СПАЛ Алфред Бенджамин Гомис спаси удара от близко разстояние на хърватския халф. В 11-ата минута Лоренцо Инсиние изпрати топката в мрежата зад Гомис с добавка, но голът бе отменен заради засада след консултация с ВАР.

Изглеждаше, че първото полувреме ще приключи без голове, но минута след изтичането на редовните 45 минути испанският бранител Раул Албиол се извиси във въздуха сслед центриране от корнер и с удар с глава изпрати майсторски топката във вратата на Гомис - 1:0.

Второто полувреме започна с обсада на вратата на СПАЛ от страна на неатолитанците и в 48-ата минута топката “кацна” върху напречната греда след опит за центриране от аутлинията на Лоренцо Инсиние. В 53-ата минута пък имаше напрежение пред вратата на Наполи, но Алекс Мерет с отлична намеса не допусна изравняване на резултата. В следващите минути имаше интересни моменти и пред двете врати, като в 58-ата отново имаше работа за Мерет, който пак бе на мястото си.

Гостите определено бяха по-активни през втората част, а в средата на полувремето защитникът на Наполи Калиду Кулибали можеше да направи резултата 2:0, но стреля неточно с глава от много добра позиция. После пък Инсиние застраши вратата на Гомис, а не след дълго Алберто Палоски бе изпуснат от защитата на Наполи, но не нанесе добър удар и не затрудни Мерет.

В 81-ата минута минута резултатът трябваше да стане 2:0, но топката не пожела да се озове във вратата на СПАЛ. Дрис Мертенс уцели греда от малък ъгъл след чудесна комбинация с Инсиние, а веднага след това Хосе Кайехон не успя да направи успешна добавка.

В самия край на двубоя Палоски изскочи сам срещу непробиваемия тази вечер Мерет, но стражът отрази силния изстрел на юношата на Милан, като в тази ситуация останаха съмнения за засада на играча на СПАЛ. Това обаче не бе всичко. В третата минута на добавеното време Мерет направи може би най-доброто си и важно спасяване. Той изби топката в гредата след удар с глава на Мохамед Салим Фарес и резултатът се запази 1:0, а след секунди прозвуча и последният съдийски сигнал.