Лацио подчини Каляри и сложи край на серията без победи (видео)

Тимът на Лацио надигра с 3:1 Каляри като домакин в мач от 17-ия кръг на Серия "А". Сергей Милинкович-Савич (12), Франческо Ачерби (23) и Сенад Лулич (67) реализираха попаденията за "орлите" от Вечния град, а за гостите от Сардиния точен бе Жоао Педро от дузпа в третата минута на допълнителното време. Така Лацио прекъсна серията си от 5 поредни мача без победи, като последната такава бе на 4 ноември (4:1 срещу СПАЛ - б.р.).

В 12-ата минута Сергей Милинкович-Савич изведе “орлите” от Рим напред в резултата. Той направи добавка, намирайки се до точката за дузпата, след като стражът Алесио Краньо първоначално бе парирал изстрел на Хоакин Корея.

В следващите минути играчите на Симоне Индзаги бяха близо до втори гол в различни ситуации, но в 22-ата минута Артур Йоница от Каляри пропиля златен шанс за 1:1.

В 22-ата минута Чиро Имобиле уцели напречната греда с мощен шут от въздуха, а топката тупна на голлинията.

Поредната опасна ситуация за вратата на гостите доведе до гол в 23-ата минута и резултатът стана 2:0. Защитникът Франческо Ачерби се оказа най-съобразителен след центриране от корнер, протегна крак и реализира попадение.

В 33-ата минута стражът на Каляри Алесио Краньо улови топката, която му бе върната от съотборник, но реферът не спря играта.

В началото на второто полувреме Ачерби пропусна страхотна възможност да отбележи още един гол, стреляйки в аут с глава от близко разстояние. Малко след това Чиро Имобиле застраши вратата на Краньо, а гостите отговориха с опасен шут на Паоло Фараго, който бе спасен с вещина от Томас Стракоша.

В 67-ата минута перфектна контраатака на “орлите” завърши с трети гол във вратата на Краньо. Имобиле изведе нахлулия в наказателното поле на гостите Сенад Лулич очи в очи с Краньо и босненецът опъна мрежата зад стража на Каляри.

В 78-ата минута пред големия голаджия на Лацио Имобиле се откри прекрасна възможност да порази целта, но нападателят не се възползва от хубаво подаване и изстрелът му мина встрани от вратата. В 86-ата минута пък Стракоша показа блестящ рефлекс, за да спаси удар на Даниеле Десена. Малко след това Имобиле за пореден път не успя да вкара гол днес.

В добавеното време Жоао Педро оформи крайния резултат от дузпа, отсъдена след намесата на системата ВАР, заради непозволено действие на резервата за “орлите” Бащош.

Този гол не промени нищо и Лацио се поздрави с победата, с която събра 28 точки и временно изпревари Милан, който е с 27. Каляри е на 13-а позиция със 17 точки, като в последните си 7 срещи няма победа.