Вашингтон се справи с Бъфало и продължава да води в дивизията

Том Уилсън се разписа след асистенция на Евгени Кузнецов седем минути преди края, а вратарят Брейдън Холтби направи 36 спасявания при победата на Вашингтон над Бъфало с 2:1 в среща от редовния сезон на НХЛ. Носителят на Купа "Стенли" Вашингтон е водач в дивизия "Метрополитън" с 45 точки, след като спечели шест от последните си седем двубоя. за Бъфало поражението е второ поредно. Уилсън има 10 гола в 15 мача през този сезон. Чандлър Стивънсън откри резултата за Вашингтон през втората част, а в края на третата Йохан Ларсон изравни.
Чикаго постигна трети пореден успех в НХЛ, след като спечели гостуването си на Колорадо с 2:1. Алекс ДеБринкат и Артьом Анисимов бяха точни за Чикаго, а Джей Ти Комфър реализира попадението за Колорадо. Ню Джърси разгроми Отава с 5:2, а Тейлър Хол се отличи с два гола и две асистенции. Останалите голове за домакините вкараха Кайл Палмиери, Нико Хишиър и Павел Заха. Двата гола за Отава реализира Мат Дюшен.