В Дортмунд си върнаха коледното настроение с победа над другата Борусия (видео)

Борусия (Дортмунд) бързо се върна на победния път в Бундеслигата след загубата с 1:2 от Фортуна (Дюселдорф) през седмицата. “Жълто-черните” надиграха с 2:1 на своя “Сигнал Идуна Парк” съименника си Борусия (Мьонхенгладбах). Двубоят бе пряк сблъсък между първия и втория във временното класиране и с този успех домакините отново се откъснаха на върха с 9 точки повече от днешния  си съперник. Джейдън Санчо (43) и Марко Ройс (55) бяха точни за тима от Дортумнд, а за гостите се разписа Кристоф Крамер (45).

Домакините действаха по-нападателно през първото полувреме имаха няколко добри възможности за откриване на резултата. Първо Марко Ройс бе изведен сам срещу вратаря в 20-ата минута, но не успя да го преодолее. Малко след това Пако Алкасер отправи неточен удар, а в 36-ата минута Марио Гьотце шутира в ръцете на вратаря.

Все пак по-добрата игра на Дортмунд даде резултат в 43-ата минута. Тогава играчите в жълто се възползваха от грешка при изнасянето на топката, Ройс напредна отляво и попаде за Гьотце в пеналта, който пък продължи за Джейдън Санчо. Англичанинът финтира прекия си пазач и от малък ъгъл успя да промуши топката във вратата за 1:0.

В самия край на полувремето обаче гостите почти от нищото се върнаха в мача. При едно центриране в наказателното поле Кристоф Крамер овладя в наказателното поле и отблизо отбеляза за 1:1. Интересното е, че в ситуацията той си помогна с ръка, но това остана незабелязано от съдията, който дори се допита до системата ВАР, но въпреки това зачете попадението.

Все пак справедливостта бе възстановена в 55-ата минута, когато Гьотце с прекрасен пас изведе Ройс в наказателното поле, а той с шпагат засече топката във вартата за 2:1.

В 65-ата минута Ройс можеше да вкара и още един гол, но страхотен негов шут се отби от напречната греда.

Така домакините записаха седми пореден успех срещу този съперник. С тази победа Борусия (Дортмунд) завършва полусезона като водач в класирането с актив от 42 точки. Борусия (Мьонхенгладбах) пък за момента остава на 2-ото място с 33 точки, но и мач повече от Байерн (Мюнхен), който е със същия актив.