Ливърпул продължи без грешка и на “Молиню” (видео)

Ливърпул продължи страхотното си представяне от началото на сезона в Премиър лийг, прибавяйки нова победа на сметката си. Мърсисайдци надиграха с 2:0 Уулвърхамптън в гостуването си на “Молиню” и така записаха 7-и пореден успех в първенството, като продължават да нямат нито една загуба в актива си. Днешната среща започна трудно за гостите, но те удържаха ранния натиск и след това тотално контролираха мача, като стигнаха до успеха с голове на Мохамед Салах в 18-ата и Вирджил ван Дайк в 69-ата минута. Така те си гарантираха, че ще запазят първото си място в класирането по Коледа.

Домакините заложиха на Адама Траоре и Раул Хименес в атака, а зад гърба им действаше Жоао Моутиньо.

Юрген Клоп пък бе избрал Мохамед Салах, Роберто Фирмино и Садио Мане да са тримата в атака, а в средата на терена действаха Наби Кейта, Джордан Хендерсън и Джеймс Милнър.

Уулвърхамптън пръв стигна до голово положение. Още в 3-ата минута "Вълците" се възползваха от грешка при изнасянето на топката от страна на съперника, Адама Траоре изскочи очи в очи с Алисон, но ударът му премина покрай вратата.

В 11-ата минута домакините имаха нова добра възможност. Отново Тароре напредна на скорост и стреля, но и този път не успя да намери очертанията на вратата.

В 14-ата минута и Ромен Саис бе изведен на стрелкова позиция и отправи хубав шут, като Алисон за пръв път трябваше да се намесва решително, за да опази вратата си.

В 18-ата минута обаче Ливърпул откри резултата с първата си по-добра атака. Фабиньо бе изведен в наказателното поле и почти от аутлинията върна към Мохамед Салах, който отблизо прати топката във вратата за 0:1.

Това даде допълнително самочувствие на гостите, които заиграха по-освободено и в 26-ата минута Джеймс Милнър стреля от границата на наказателното поле, но в ръцете на Руи Патрисио.

В 38-ата минута хубава атака на Уулвърхамптън завърши с удар на Джони Кастро отблизо, но той бе в обсега на Алисон, който уверено улови.

В 43-ата минута бразилският страж отново бе поставен под напрежение след мощен изстрел на Мат Дохърти, който обаче отново бе спасен с вещина.

В 47-ата минута Салах стреля от границата на пеналта след центриране от корнер, но доста неточно и над вратата.

В 67-ата минута Ливърпул организира страхотна бърза атака, като топката премина през няколко играчи преди да стигне до Адам Лалана в близост до вратата, но ударът на англичанина бе спасен от вратаря. При последвалия корнер защитата на Уулвърхамптън не действа добре и топката бе изчистена в краката на Мохамед Салах, който с меко центриране изведе Ван Дайк зад защитата и холандецът отблизо я засече във вратата за 0:2.

В 84-ата минута Садио Мане с хубав пас изведе Салах на скорост в наказателното поле, но египтянинът не успя да прати кълбото покрай вратаря Руи Патрисио, който бе заел добра позиция и спаси.

В 90-ата минута домакините можеха да върнат един гол след грешка на Андрю Робъртсън в пеналта, който подари топката на Морган Гибс-Уайт в невралгична зона пред вратата, но ударът на младока бе неточен.

В добавеното време пък Фабиньо пропусна да вкара трети гол за мърсисайдци, стреляйки лошо от прекрасна позииця.

С този успех Ливърпул събра актив от 48 точки и държи първото място с 4 повече от Манчестър Сити, който е с мач по-малко. Уулвърхамптън пък заема 7-ата позиция в таблицата с актив от 25 точки.