ЦСКА удари Хебър и поведе в класирането (галерия)

Волейболистите на ЦСКА удариха лидера Хебър (Пазарджик) с 3:0 (25:20, 25:15, 30:28) в мач от 11-ия кръг и излезе начело във волейболната Суперлига.

20 ЦСКА - Хебър 3:0
Възпитаниците на Александър Попов успяха да стигнат до 10-а победа и с актив от 30 точки поведоха във временното класиране. “Червените” нанесоха първо поражение на Хебър в шампионата и тимът от Пазарджик е вече втори с актив от 28 точки.

Лидерите в Суперлигата на България от Хебър поведоха в началото на първата част с 10:9 и 13:10 след пайп на Александър Ляфтов. Домакините от ЦСКА изравниха при 16:16. Опитният Христо Цветанов изведе “червените” напред със 17:16. ЦСКА дръпна с 19:16, след като домакините записаха 6-а поредна точка. “Червените” стигнаха до геймбол при 24:20, след страхотно вдигане на Владимир Станков към Венцислав Георгиев. Диагоналът Венцислав Георгиев заби и победната точка в първата част за 25:20.
Втората част започна добре за волейболистите на ЦСКА, които поведоха с 9:3 след атака и единична блокада на Тодор Костов. Спас Байрев смени Брадли Гънтър в състава на Хебър. Мощна атака на Симеон Александров и 6 точки аванс за ЦСКА. Ас на Тодор Костов и две поредни атаки на Пламен Шекерджиев доведоха преднината на “червените” до 17:9. Блокаут на Симеон Александров и 20:10. ЦСКА затвори лесно втората част с 25:15.
Гостите от Хебър започнаха третата част много концентрирани и поведоха с 9:6, 14:9 и 15:10. “Червените” намалиха до 14:15 след двойна блокада. възпитаниците на Атанас Петров отново поведоха убедително с 18:14.

Иван Крачев замени Венцислав Георгиев в състава на ЦСКА. Мощна атака на Симеон Александров по диагонала направи резултата 16:19. Атака на Тодор Костов и мощен сервис на Симеон Александров свалиха разликата само до 1 точка при 18:19. ЦСКА изравни при 19:19 след блокада на Владимир Станков срещу атака на Александър Ляфтов. Равенството се запази до 23:23. Ас на Пламен Шекерджиев изведе ЦСКА до мачбол при 24:23. Шекерджиев сгреши следващия начален удар - 24:24. “Червените” стигнаха до второ мачбол при 25:24, но канадският диагонал на Хебър Брадли Гънтър изравни до 25:25. Хебър стигна до геймбол при 27:26, но Симеон Александров бързо изравни за 27:27.
Отличен сервис на Тодор Костов даде възможност на Владимир Станков да хване на единична блоката Брадли Гънтър - 29:28. Пламен Шекерджиев атакува мощно след трудно вдигната топка с две ръце отдолу в критична ситуация и това донесе победата на ЦСКА в третата част с 30:28 и в мача с 3:0 гейма.

ЦСКА - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 3:0 (25:20, 25:15, 30:28)
ЦСКА: Владимир Станков, Венцислав Георгиев, Симеон Александров, Пламен Шекерджиев, Христо Цветанов, товор Костов - Мартин Божилов-либеро (Иван Крачев)
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ
ХЕБЪР: Иван Станев, Брадли Гънтър, Александър Ляфтов, Мартин Симеонов, Стойко Ненчев, Венцислав Рагин - Петър Каракашев-либеро (Георги Чалъков, Михаил Никел)
Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ.

СНИМКИ: ИВАН ЙОЧЕВ, SPORTAL.BG