Нефтохимик в пълен състав за гостуването на Пирин

Няма почивка за шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас). Часове след като се прибраха от Норвегия, където победиха местния Викинг (Берген) с 3:1 гейма за Купата на ЦЕВ, бургазлии отново тръгнаха на път. Днес волейболистите на Нефтохимик отпътуваха за Разлог, където утре, 22 декември (събота) гостуват на Пирин в мач от единадесетия кръг на Суперлигата. Двубоят е от 18:00 ч в разложката зала „Спортна“, като се очаква с голям интерес от местната общественост.

След като в Норвегия за мача от европейска сцена нефтохимиците бяха без три от най-големите си звезди – Теди Салпаров, Теодор Тодоров и Георги Братоев, сега бургазлии са в пълен състав за предстоящия двубой, съобщи за BGvolleyball.com треньорът Найден Найденов.

Тази вечер съставът на Нефтохимик ще направи тренировка в зала „Септември“, като ще се адаптира към условията за важното гостуване. Традиционно е известно, че Пирин играе много силно у дома, като сега домакините ще използват наситената програма и умората на шампионите за да гонят успех. Гостите пък ще дадат всичко от себе си за да запишат осма победа в Суперлигата.

Нефтохимик е на трето място във временното класиране на шампионата със седем победи, три загуби и 21 точки. Пирин е на осма позиция с три победи, седем загуби и 12 точки.