Берое с разгром от Волеро в Чалъндж къп

Волейболният отбор на Берое (Стара Загора) претърпя разгромна загуба в първия си мач срещу френския гранд Волеро (Льо Кане) от 1/8-финалите на третия по сила европейски клубен турнир Чалъндж къп. Момичетата на треньора Петър Дочев паднаха у дома от френския тим, в който играят две български националки - Гергана Димитрова и Мира Тодорова, с 0:3 (10:25, 11:25, 16:25) в среща, играна тази вечер пред около 500 зрители в зала "Иван Вазов" в града на липите.

Реваншът между двата тима е след Нова година, на 22-и януари (вторник) от 21,00 часа българско време. Волеро се нуждае само от два спечелени гейма, за да се класира за 1/4-финалите на Чалъндж къп, където ще ги очаква победителя от двубоя между чешкия Дукла (Либерец) и израелския Апоел (Кфар Шаба).

Гостенките от Волеро, които участваха на световното клубно първенство преди две седмици, не срещнаха никакви трудности срещу Берие и спечелиха за само 53 минути игра. Френският тим натрупа солидна преднина още в самото начало на трите гейма, играейки изключително силно през цялата среща.

Най-резултатна за Берое бе Хелена Перич с едва 8 точки (53% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане), а Виолина Николова добави 6 точки. За тима на Волеро Мира Тодорова реализира 9 точки (2 блока, 2 аса и 63% ефективност в атака), а Гери Дитрова приключи с 6 точки (1 блок, 45% ефективност в атака и 60% позитивно посрещане) за успеха. Най-полезна за френския гранд пък бе сръбкинята Ана Биелица с 15 точки (6 блока!, 1 ас и 47% ефективност в атака) за победата.

БЕРОЕ (СТАРА ЗАГОРЕ, БЪЛГАРИЯ) - ВОЛЕРО (ЛЬО КАНЕ, ФРАНЦИЯ) 0:3 (10:25, 11:25, 16:25)
БЕРОЕ: Тамара Роганович 1, Веселина Григорова 2, Хелена Перич 8, Ваня Върбанова 5, Нора Богданова 1, Виолина Николова 6 - Патрисия Йончева-либеро (Радостина Маринова 2, Мария Кривошийска 1, Василена Папанова, Гергана Петрова, Диана Казакова-либеро)
Старши треньор: ПЕТЪР ДОЧЕВ
ВОЛЕРО: Ева Мори 4, Ана Биелица 15, ГЕРГАНА ДИМИТРОВА 6, Лаура Унтернерер 3, МИРА ТОДОРОВА 9, Олена Хасанова 8 - Амандин Джардино-либеро (Анджелина Лазаренко 2, Дебора Ортшит, Лисет Ерера Бланко, Анастасия Корниенко 1, Джойс Агболосу)
Старши треньор: АВИТАЛ СЕЛИНДЖЕР.