Домакинска загуба за шампиона Вашингтон, серията от поредни мачове с точка за Овечкин приключи

Питсбърг спечели с 2:1 в залата на носителя на купа "Стенли" Вашингтон в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига.

Сидни Кросби се отличи с гол и асистенция при победното попадение на Брайън Ръст малко преди края на втория период, а вратарят Мат Мъри завърши с 31 спасявания.

Звездата на домакините Александър Овечкин не успя да се разпише за първи път след 10 гола в предишните шест срещи и завърши рекордната в кариерата си серия от 14 поредни мача с точка. Овечкин отправи пет точни удара в двубоя, но не успя да преодолее Мъри.

Ларс Елер откри резултата за Вашингтон в 6:38 минута на втората част, но столичани не успяха да удържат аванса си и прекъснаха поредица от пет победи в лигата.

В другата среща за деня Колорадо надделя с 2:1 над гостуващия Монреал. Мико Рантанен завърши с гол и асистенция, а Нейт МакКинън асистира и за двете попадения. Габриел Ландеског също се разписа, а вратарят Филип Грубауер парира 35 изстрела.

Рантанен е лидер в НХЛ с 58 точки (16 гола и 42 асистенции).

Вратарят Кари Прайс спаси 24 удара и записа победа номер 300 в кариерата си.