Реал Мадрид разгроми Панатинайкос в Евролигата, Дий Бост и Химки загубиха от Макаби

Защитаващият титлата си Реал (Мадрид) разгроми гостуващия Панатинайкос с 89:68 в среща от 13-ия кръг на Еролигата по баскетбол за мъже.

Домакините поведоха убедително още в началото на мача, след което изиграха силна последна част и записаха трети пореден успех.

За Реал Фабиен Козьор вкара 14 точки, а за Панатинайкос с 20 точки се отличи Кийт Лангфорд.

Испанският тим е на второ място в класирането с 11 победи и 2 загуби. Лидер е Фенербахче с 12-1.

Дарушафака (Турция) загуби като домакин от шампиона на Литва Жалгирис със 71:75. Гостите спечелиха мача след силна игра в последната четвърт.

Лео Вестерман вкара важна тройка за Жалгирис 26 секунди преди сирената. Той завърши с 12 точки, а най-резултатен беше Брандън Дейвис със 17 точки.

Рей МакКалъм се отличи със 17 точки (4 тройки) за турския тим.

Макаби Тел Авив спечели срещу гостуващия Химки (Русия) със 79:63 след 17 точки на резервата Кендрик Рей, който игра само 14 минути.

Израелският тим записа трета победа в последните си четири срещи и е с баланс 4-9.

Скоти Уилбекин вкара 14 точки, а Майкъл Рол добави 10 точки и 5 асистенции за шампиона на Израел.

Джордан Мики беше най-полезен за Химки с 15 точки и 7 борби.

Американецът с български паспорт Дий Бост игра 25:27 за руския тим и записа 6 точки, 5 борби, 3 асистенции и 1 отнета топка.

Загубата е трета поредна за Химки без звездата на тима Алексей Швед, който е с травма на ръката.

Армани Милано (Италия) загуби от Байерн Мюнхен (Германия) със 78:80.

Дерик Уилямс изравни за германците с кош 35 секунди преди края - 78:78, след което вкара и един наказателен удар, а след това точен от линията веднъж беше и Нихад Дедович.

За Байерн Уилямс завърши с 21 точки и 6 борби, а за домакините Майк Джеймс записа 17 точки, 6 борби и 8 асистенции.

Срещи от 13-ия кръг на редовния сезон на Евролигата по баскетбол за мъже:

Дарушафака (Турция) - Жалгирис (Литва) - 71:75 (19:15, 20:18, 14:16, 18:26)

Макаби Тел Авив (Израел) - Химки (Русия) - 79:63 (16:18, 19:13, 26:11, 18:21)

Армани Милано (Италия) - Байерн Мюнхен (Германия) - 78:80 (16:15, 24:26, 17:17, 21:22)

Реал Мадрид (Испания) - Панатинайкос (Гърция) - 89:68 (23:10, 20:21, 20:24, 26:13)

В класирането води Фенербахче (Турция) с 12 победи и 1 загуба, пред Реал Мадрид с 11-2, ЦСКА Москва с 10-3, Анадолу Ефес (Турция) с 9-4, Олимпиакос с 8-5 и други.