Волейболна дузпа попречи на Хановер 96 срещу Фрайбург

Фрайбург и Хановер 96 записаха равенство от 1:1 в двубой от 16-ия кръг на Бундеслигата, но едва ли са останали доволни. И двата тима се нуждаят от точки, за да не треперят за мястото си в елита. Домакините са само на 4 пункта от опасната зона, а “96” са сред изпадащите.

Интересните мигове на “Шварцвалд Щадион” минаха в началото. Още в 3-ата минута защитникът на гостите Валдемар Антон показа волейболни умения в наказателното си поле и принуди арбитъра да даде дузпа, която Лука Валдшмит реализира за 1:0. Хановер обаче отговори не след дълго - в 14-ата минута, когато партньорът на Антон в отбрана Фелипе изравни с глава след корнер.

В края на полувремето реферът Кристиан Дингерт не зачете гол на Фрайбург заради засада след щателно преглеждане с помощта на ВАР.

След почивката “96” пропуснаха две добри възможности. В 47-ата минута Хендрик Вейдант стреля в гредата, а в 60-ата и Боби Ууд нямаше шанс срешу вратаря Александер Шволов.