Нефтохимик крачи към 1/4-финал в Европа

Волейболният шампион на България Нефтохимик 2010 (Бургас) е на крачка от класиране за 1/4-финалите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Момчетата на Найден Найденов надиграха като гости норвежкия Викинг ТИФ (Берген) с 3:1 (25:13, 25:13, 23:25, 33:31) в първи мач от 1/8-финалите на турнира, игран тази вечер в зала "Сотра Арена" в град Стройме.

Срещата-реванш между двата тима е след Нова година, на 17-и януари (четвъртък) от 18,30 часа в зала "Младост" в Бургас. Шампионите от Нефтохимик се нуждаят само от два спечелени гейма, за да продължат напред към 1/4-финалите за Купата на CEV, където ги очаква победителя от двубоя между гръцкия гранд Олимпиакос (Пирея) и турския Истанбул ББ.

Страхотен мач за Нефтохимик изигра руският диагонал Дмитрий Яковлев, който заби 27 точки (6 аса! и 54% ефективност в атака) за победата. Капитанът Георги Петров добави още 19 точки (2 блока, 2 аса, 58% ефективност в атака и 33% позитивно посрещане) за успеха. За домакините от Берген Йорян Силяндер завърши с 15 точки.